Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Čo ľudia ľutujú na sklonku svojho života?

Vždy je lepšie poučiť sa z chýb druhých, ako sa učiť na vlastných. Prečítajte si, čo ľudia často ľutujú na smrteľnej posteli a snažte sa tomu vyhnúť.

Žitie podľa druhých a nie podľa seba

Možno ste už v múdrych knihách čítali, že jedným z najdôležitejších kľúčov k šťastnému a naplnenému životu je žiť podľa seba a nie podľa očakávaní rodiny, priateľov, známych či susedov. Napriek toho mnohí na smrteľnej posteli ľutujú to, čo v živote neurobili, hoci po tom veľmi túžili.
Preto si začnite plniť svoje sny hneď teraz, bez ohľadu na to, čo povie vaše okolie. Je to váš život, nie ich!

Príliš veľa času stráveného v práci

V dnešnej dobe sú pracovne vyťažení muži i ženy. Avšak najmä mnohí muži na sklonku svojho života ľutujú, že netrávili viac času so svojimi deťmi, nevideli ich vyrastať a nestáli pri nich vtedy, keď to najviac potrebovali.
Skúste sa teda zamyslieť, čo je pre vás v živote naozaj dôležité. Po zdraví je to určite rodina a dobré vzťahy s ľuďmi, ktorých milujete. Venujte im svoj čas a energiu, sú oveľa dôležitejší ako nadčasy v práci.

Nedostatok odvahy vyjadriť svoj názor a pocity

Viete, čo sa stane, keď budete svoje emócie dlhodobo potláčať? Skôr, či neskôr sa podpíšu na vašom zdravotnom stave. Mnohí umierajúci si vyčítali práve to, že za cenu byť dobrým v očiach druhých, svoje emócie dusili v sebe, čo ich stálo veľa síl a energie.

Naučte sa preto hovoriť to, čo si myslíte. Na začiatku možno na vás zanevrie niekoľko rodinných príslušníkov či priateľov, no tí praví priatelia zostanú a budú si vážiť, že ste im povedali to, čo máte na srdci.

Strata kontaktov s priateľmi

Bez priateľov sa žiť nedá. Avšak priateľstvo je ako kvet, o ktorý sa treba pravidelne a s láskou starať. Nezabúdajte na svojich priateľov, pretože patria k tým najdôležitejším vo vašom živote.

Málo šťastný život  

Tí, ktorí zomierajú, často na smrteľnej posteli ľutujú, že neboli v živote šťastnejší. Avšak dôležité je si uvedomiť, že šťastie je záležitosťou voľby, rozhodnutím byť šťastný. Nezávisí od vonkajších okolností, ale vychádza z nášho vnútra.
Ak chcete byť v živote skutočne šťastným, musíte sa pre to rozhodnúť a dennodenne na tom pracovať.
Zdroj: https://www.businessinsider.com/5-things-people-regret-on-their-deathbed-2013-12
Mirka

 
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/photos/ruky-star%c3%bd-staroba-star%c5%a1%c3%ad-%c4%beudia-2906458/