Ako spoznať toho pravého

Ktorá z nás ešte nebola zamilovaná? Pokiaľ s dotyčným nie ste až doteraz a šťastná, s najväčšou pravdepodobnosťou to nebol ten pravý. Ako ho ale spoznať? A existuje taký vôbec? Ako sa hovorí, koľko ľudí, toľko chutí. Na základe našich skúseností sa nároky na budúceho partnera menia, prípadne sa jednotlivým vlastnostiam prikladá iná dôležitosť.

My vám prinášame zoznam vlastností, ktoré by vašej polovičke rozhodne nemali chýbať, či ste vo veku 20 alebo 50 rokov, či máte za sebou len jednu veľkú lásku, alebo už viaceré.

Mužnosť
Pokiaľ sa váš partner potrebuje o každej maličkosti radiť so svojou matkou, rozhodne to nie je symbolom mužnosti. Rovnako ako to, keď nie je schopný napríklad vymeniť žiarovku. Mali by ste sa pri ňom cítiť oporu a bezpečie, pokiaľ si bude vedieť poradiť zo základnými nástrahami domácnosti je to veľkým plusom. Mala by z neho vyžarovať prirodzená inteligencia a rešpekt. Chlap je chlapom vtedy, keď si vie buchnúť po stole tak, že vám to v konečnom dôsledku príde sexi.

Úprimnosť
Byť úprimným v každej situácii si vyžaduje skutočný charakter. Počas vzťahu sa môžete s partnerom dostať do akýchkoľvek životných situácii, kedy je dôležité počuť pravdu z úst toho druhého. Vy by ste si mali byť istá, či je toho váš vyvolený schopný. To isté samozrejme platí aj pre ženské pohlavie. Ako sa zvykne hovorievať „lož má krátke nohy“ a „úprimnosť nadovšetko“.

Zmysel pre rodinu
Na svete sa hádam nenájde muž, ktorý by nemal sexuálny apetít. Na druhej strane je dôležité si uvedomiť, či aj následky toho „apetítu“ je schopný znášať podľa vašich predstáv a či je na ne pripravený. Mať s niekým dieťa je záväzok do konca života a na akékoľvek pochybnosti tu nie je priestor. Muž býva živiteľom rodiny počas obdobia prvých rokov odkedy príde spoločný potomok na svet. Mal by byť schopný zabezpečiť vás všetkých po finančnej stránke. Okrem toho by mu nemal chýbať cit a dostatok lásky pre vaše dieťatko.

Zmysel pre humor
Táto vlastnosť je nemenej dôležitá, ako všetky doteraz spomenuté. S úsmevom ide všetko ľahšie a v prípade riešenia problémov to platí dvojnásobne. Z nejednej beznádejnej situácie sa vďaka vtipnému odľahčeniu stala obyčajná hlúposť. A čo môže byť lepšie ako mať po svojom boku okrem mužného a úprimného partnera so zmyslom pre rodinu zároveň poriadneho „vtipálka“?

Je možné, že ste takéhoto človeka už stretli, ale chýbala tam povestná iskra. Darmo, motýle v bruchu a tréma pred prvým rande sú znakmi toho, že je muž pre vás niečím výnimočný. To „niečo“ neviete pomenovať a práve to je základom pre vznik toho krásneho citu, akým je láska.

Autor: Andrea Zummerová

 
Autor fotografie:

Image courtesy of [image creator name] / FreeDigitalPhotos.net