Ako prekonať krízu vo vzťahu?

Každý vzťah si prejde rôznymi turbulentnými obdobiami. Mnohé páry krízu ustoja, mnohé sa odlúčia. Ak ale máte pocit, že aj váš vzťah momentálne ničí kríza, poradíme vám, ako túto krízu prekonať. Každý vzťah je iný, no tieto rady vám určitým spôsobom môžu pomôcť prekonať toto ťažké obdobie.

Nehádžte vinu na partnera

Ak chcete prekonať krízu, hádzaním viny na partnera sa vám ju rozhodne nepodarí prekonať. Keď sa objavia nejaké problémy, treba si uvedomiť, že za tieto problémy nesú vinu vždy obaja partneri. Nikdy nie je príčinou problémov práve jeden partner. Výnimku tvoria zdravotné problémy, napríklad také časté problémy s erekciou, ktoré trápia už aj čoraz viac mladých mužov.
Vtedy by ste však mali byť svojmu životnému partnerovi oporou a hľadať spôsob, ako tento zdravotný problém, ktorý viditeľne narúša váš sexuálny život, odstrániť.

Komunikujte spolu

Prekonať krízu vo vzťahu neprekonáte, ak nebudete o probléme hovoriť. Mnohé páry spolu komunikujú cez mobily, prostredníctvom sociálnych sietí, ale komunikácia z očí do očí sa vytráca. Ak chcete prekonať krízu, komunikujte spolu tvárou v tvár. Hovorte o probléme, argumentujte, počúvajte názory a vyjadrenia partnera a hľadajte kompromis. Práve takáto komunikácia je pilierom zdravého funkčného vzťahu.

Ak sa objavia problémy za dverami spálne, pomôcť môžu erotické pomôcky, či Viagra. Ak sa ale jedná o akýkoľvek problém, komunikácia a hľadanie kompromisu daný problém vyrieši.

Dokonalý vzťah neexistuje. V každom vzťahu sa objavia problémy, ktoré bude potrebné riešiť a vážne môžu narúšať stabilitu vzťahu. Je však na partneroch, aby si tieto problémy vyrozprávali a našli riešenie, ktoré bude vyhovovať aj jednému partnerovi, aj druhému.
Občas treba zvýšiť hlas, ale dôležité je nehádzať vinu na partnera.

 
Autor fotografie:fizkes / Shutterstock.com