Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Aké chyby robíme v partnerských vzťahoch?

Partnerské vzťahy sú v dnešnej uponáhľanej dobe veľmi komplikované. Niekedy opakujeme stále dookola tie isté chyby a nedokážeme sa z nich vôbec poučiť. Cítime, že sme ako v cykle, ktorý nemá začiatok ani koniec. Strácame sa v zložitosti a jednoduchosť nám uniká. Strácame sa a znova nachádzame, väčšinou kvôli vlastnej tvrdohlavosti a egu.

Vybrali sme najčastejšie chyby, ktoré  vo vzťahoch robíme.

1.  Žiadny voľný čas - ponorka

Partnerovi niekedy nedávame žiadny voľný čas. Doslova ho dusíme. Neustále, 24 hodín tráviť spolu nie je pre vzťah prospešné. Odstrihnutie sa od všetkých priateľov, známych, rodiny a byť len s partnerom neveští do budúcnosti nič dobré. Keď chceme byť s milovaným človekom 24 hodín denne, niečo nie je v poriadku. Každý predsa potrebuje čas sám pre seba, aj v začiatkoch vzťahu. Netrávte spolu všetok voľný čas. Doprajte si večer s kamarátmi a jemu tiež doprajte čas pre jeho koníčky napr. futbal a pivko s kamošmi. Týmto sa zaručene vyhnete ponorke. Ponorka je pre všetky vzťahy záhubou.

2. Žiarlivosť

Žiarlenie v únosnej miere je normálne a dobré. Prináša korenie do vzťahu, ak však prekračuje hranice normálnosti a normálneho správania, napríklad, keď všetko partnerovi vyčítame, nedáme mu dýchať, podozrievame ho, robíme mu žiarlivostné scény, alebo ho kontrolujeme na každom kroku, stáva sa veľkým problémom. S týmto súvisia aj zákazy a manipulácia: „Ak sa nezmeníš, opustím ťa!\", \"Musíš sa zmeniť!“.  Toto správanie je nevhodné a patologické  pre vzťah.

3. Nevhodná komunikácia

 Ak sa vyskytnú nejaké problémy, tak treba o nich hovoriť, nie pred nimi zatvárať oči. Problémy niekedy prerastajú cez hlavu. Partner nemôže vidieť do vašej hlavy, čo sa deje, tak preto hovorte otvorene o tom, čo vás trápi a čo by ste radi zmenili. Stále hádky ohľadom toho istého, zacyklený kolotoč nevedie k ničomu. Nevracajte sa v hádkach k starým záležitostiam. Pochovajte ich.

4. Nesnažte sa zmeniť jeden druhého, snažte sa prispôsobiť

Najväčšia chyba je snaha zmeniť partnera. Prijmite ho/ju s jej chybami a prednosťami. Každý má právo na chyby.  Meniť partnera je to najhoršie a zároveň najťažšie, čo môžete vo vzťahu urobiť. Takže, buď vám ten človek vyhovuje hneď od začiatku, alebo si s ním nič nezačínajte. Ak ho chcete nasilu zmeniť, nezmení sa. Nikto sa nemení, pretože vy chcete. Mohol by sa zmeniť, ale iba z vlastnej iniciatívy.

5. Neudržujte a nezačínajte si vzťah nasilu za každú cenu

Všetky kamarátky sa vydávajú, zakladajú si rodiny, a len vás ten pravý akosi obchádza. Vzťahy, ktoré máte za sebou za veľa nestáli a ste sama. Chodíte na internetové zoznamky, stretávate sa s mužmi na rande. Trošku spomaľte a nehľadajte lásku za každú cenu. Takýmto správaním ju skôr odplašíte, ako pritiahnete. Toho správneho chlapa stretnete možno aj v autobuse, ktorým dochádzate do práce každý deň.

Toto sú najčastejšie chyby vo vzťahoch, ktoré robievame. Každý vzťah je iný a to, čo platí pre jedného, pre iného platiť nemusí. Snažte sa správať čo najlepšie a pokúste sa byť svojou najlepšou verziou. To, čo do vzťahu dáte, to sa vám aj vráti. Ak budete úprimný, láskavý a milujúci, váš partner vám to určite opätuje a láska si vás nájde.

Natalie
 
Autor fotografie:www.pixabay.com