8 rodinných aktivít, ktoré by ste si mali užiť počas zimy

Tvrdíte odjakživa, že nemáte radi zimu? Možno ste iba nevyskúšali rodinné činnosti, ktoré vám pripomenú, že aj toto ročné obdobie je úžasné.

Choďte za snehom

Nikto nevie dopredu povedať, či tohtoročná zima prinesie so sebou aj sneh. Niekedy však stačí vycestovať do miest vo vyšších nadmorských výškach, kde krajina vyzerá ako z rozprávky. Ak nelyžujete, do auta si zbaľte aspoň boby či sánky. Skvelou zábavou je aj rodinná guľovačka či robenie anjelov v snehu. Samozrejme, nesmie chýbať stavanie snehuliaka. Zaspomínajte si na obdobie detstva a užite si to!

Usporiadajte si zimnú rodinnú párty v chate pri lese

Noc strávená v chate blízko lesa má neuveriteľné čaro. Je zážitkom pre dospelých i deti. Dnes nie je problém prenajať si na jednu či dve noci chatu obklopenú horami a užívať si všetko, čo zima v spojení s prírodou prinášajú.

Urobte si rozprávkové (filmové) popoludnie

Určite má každý z členov vašej rodiny obľúbenú rozprávku, film či komédiu. Vopred sa dohodnite, ktoré si chcete pozrieť spoločne celá rodina. Rodinné popoludnie strávené v obývačke, pri sledovaní toho najlepšieho, nie je na zahodenie najmä počas pochmúrnych či daždivých zimných dní.

Zohrajte sa vonku pri ohni

Už dávno neplatí, že grilovačka patrí iba k letu či jeseni. Dobre sa poobliekajte, zapáľte oheň a užívajte si jeho teplo. Môžete pri ňom iba tak sedieť, rozprávať sa a popíjať horúcu čokoládu, alebo si ugrilovať mäso či zeleninu.

Zahrajte si spoločenské hry

Spoločenské hry v rámci rodiny prinášajú množstvo zábavných chvíľ. Pre tých najmenších sú zároveň skvelý spôsob, ako sa naučiť vychutnať víťazstvo, alebo zvládnuť prehru. Človeče, nehnevaj sa doma určite nájdete.

Tvorte

Je jedno, či sa spoločne pustíte do vytvárania figúrok z plastelíny, vystrihovania zábavných masiek alebo robenia náhrdelníkov z gombíkov. Fantázii sa medze nekladú. Hlavne sa snažte venovať činnostiach, pri ktorých si príde na svoje každý člen rodiny.

Doprajte si pyžamový deň

Pyžamový deň je o tom, že sa ráno nevyzlečiete z pyžama a nepohnete sa z domu či bytu ani na krok. V rámci rodiny je skvelé, keď sa v tejto deň pokúsite robiť čo najviac aktivít spoločne. Čítajte si, pozrite si obľúbené televízne programy, hrajte spoločenské hry, spoločne si uvarte to, na čo máte chuť…

Choďte na prechádzku

V zime má prechádzka prírodou neuveriteľné čaro. Avšak pokojne sa vyberte aj do centra historického mesta a naplno sa kochajte jeho krásami. Zhlboka dýchajte a vychutnávajte si každú jednu chvíľku.
Mirka
 
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/photos/gu%c4%beova%c4%8dka-zima-sneh-zasne%c5%been%c3%a9-589668/