12 tajomstiev šťastnej ženy

Šťastie nám nespadne z neba. Ak chceme byť šťastné, musíme na tom usilovne pracovať deň čo deň. Zoznámte sa s tajomstvami spokojných dám a zaraďte sa medzi ne. Čo robia šťastné ženy?

1. Každý deň žijú na maximum

Žiadny deň, hodina, minúta či dokonca sekunda sa nezopakuje. Majte to stále na pamäti a snažte sa bez ohľadu na vonkajšie okolnosti žiť život naplno – venujte sa rodine a priateľom, športujte, majte ciele a koníčky. Vychutnávajte si čaro obyčajných vecí.

2. Vstávajú skoro

Naše telo potrebuje 7 – 8 hodín kvalitného odpočinku. Ak spíte dlhšie, môže vám to dokonca aj ublížiť. Vstávajte v rovnakom čase, urobte si plán na celý deň, pričom dôležité úlohy dajte na prvé priečky. Nezabudnite si vychutnať zdravé, pestré a vyvážené raňajky, pretože ako deň začnete, tak bude pokračovať.

3. Problémy vnímajú ako výzvy

Ak prestanete životné trampoty vnímať ako problémy a, naopak, budete sa na ne pozerať ako na výzvy, ktoré vás posunú vpred, váš život sa zmení k lepšiemu. Zároveň myslite na to, že keď sa niečo nedá zmeniť, jednoducho je potrebné zmieriť sa s tým.

4. Sú sami sebe najlepším priateľom

Najlepší priateľ má rád celé vaše ja, vaše plusy i mínusy. Naučte sa byť sama sebe najlepšou priateľkou. Pozerajte sa na seba jej očami – odpustite si, nesúďte sa, pochváľte sa, majte sa rada.

5. Vzdelávajú sa

Je jedno, koľko máte rokov. Aj v šesťdesiatke môžete absolvovať kurz zdravej výživy, naučiť sa rozpoznávať reč tela alebo začať cvičiť jogu. Ak sa vám nechce do kurzov, čítajte aspoň 30 minút denne knižky pre rozvoj osobnosti, alebo z oblastí, ktoré vás zaujímajú. Môžete mať vždy rozčítané dve knižky – jednu slúžiacu pre váš rozvoj, druhú „oddychovku“ v podobe románu či detektívky.

6. Starajú sa o svoje telo

Základ sebalásky spočíva v tom, že si doprajete kvalitné jedlo, pravidelný pohyb, návštevu kaderníčky či kozmetičky. Nepodceňujte ani oblečenie, veď šaty robia človeka.

7. Rozhodujú sa podľa seba

Nie je dôležité to, čo si myslí kolega či sused. Pri rozhodovaní sa v dôležitých i menej dôležitých veciach nikdy neberte ohľad na to, čo povedia ostatní. Je to váš život a jedine vy máte zaň zodpovednosť!

8. Sú vďačné

Rituál vďačnosti praktizovaný ráno po prebudení, počas dňa alebo večer má obrovskú moc. Ak sa mu budete venovať každý deň a vďaku vnútorne precítite, pritiahnete si do života ešte viac toho, za čo ďakujete.

9. Nemajú problém povedať nie

Jedným z kľúčov k spokojnosti je hovoriť to, čo cítite. Čiže ak niečo nechcete, jednoducho to poviete. Nie je rovnako dobrá odpoveď ako áno.

10. Hľadajú okolo seba dobro

Šťastné ženy sústreďujú svoju pozornosť na to, čo je okolo nich dobré a pekné. Platí to aj pre ľudí, s ktorými prichádzajú do kontaktu. Nemajú problém niečo úprimne pochváliť, viesť milé konverzácie, byť láskavé...

11. Sú si vedomé toho, že po daždi vždy vyjde slnko

Život je nevyspytateľný a žiadne životné obdobie, ani to ťažké, netrvá večne. Jednoducho po daždi vždy vyjde slniečko.

12. Obklopujú sa šťastnými ľuďmi

Snažte sa čo najviac času tráviť s ľuďmi, ktorí vás majú radi, sú pozitívne naladení a zdieľajú podobné hodnoty ako vy.

Mirka
 
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/photos/%C5%BEena-osoba-%C4%BEudia-diev%C4%8Da-dospel%C3%BD-1140923/