10 znakov, že ide o mamičkinho miláčika

Randenie je skvelé a hrozné zároveň. Chodiť so sympatickým človekom na rôzne miesta alebo sa s ním schovať doma pod dekou s dobrým filmom je príjemné a vzrušujúce. Ale ako máte ešte pred rozvinutím vážneho vzťahu vedieť, či ste nenarazili na mamičkinho miláčika?

Na rande sa nedozviete, aké sú jeho predstavy o spolužití, o úlohe ženy v partnerstve alebo čo po skončení rande doma rozpráva mamičke. Byť totiž v partnerstve, kde vás muž neustále porovnáva s mamou a praje si, aby ste bola viac ako ona... To je jednoducho len pre veľmi silné povahy. Prečítajte si zoznam varovných signálov, že aj ten váš je v prvom rade zaľúbený do svojej maminky.

V domácnosti nepohne prstom
Prehnaná láska medzi matkou a synom sa najokatejšie prejaví v tom, ako matka svojmu synovi slúži. Navarí, operie, ožehlí, ošetrí... A to aj keď mu pomaly ťahá na 40tku. Preto si čím skôr vyskúšajte samostatné fungovanie v domácnosti. Samozrejme, nepôjde o spoločné bývanie. Úplne postačí víkend na chate alebo stanovačka na mieste, kde nie sú reštaurácie a donášky. Možno vás nemilo prekvapí, že nie je ochotný ani postaviť vodu na varenie cestovín.

O svojej spálni hovorí ako o detskej izbe
Jeho posteľ s veľkosťou 120 x 200 cm a tmavé fľaky na stene z opierania naznačujú, že namiesto dámskych návštev uprednostňuje časté hranie počítačových hier. Pod posteľou sa dá nájsť niekoľko zaprášených artefaktov z detstva a obliečky mu prezlieka mamka. Ak je to tak, skúste muža hľadať radšej u susedov.

Ak ho o niečo poprosíte, nevie to urobiť samostatne
Mama ho totiž chránila pred akoukoľvek aktivitou. Nevie, čo treba nakúpiť, nevie, ako sa umýva toaleta a nevie, kedy je potrebné vyniesť smeti. Na druhej strane, veľmi dobre vie, kedy idú v televízii jeho obľúbené programy a ako sa nenápadne vytratiť, keď je na dreze kopa neumytého riadu. Mamičkin miláčik totiž preferuje zábavu pred prácou a dokonca verí, že má na to plné právo. A keď mu už niečo prikážete ako malému chlapcovi, tak vám desaťkrát zavolá z obchodu a bude vyžadovať presné opisy jednotlivých potravín alebo kozmetiky.

Nakuknite do šatníka
Podľa oblečenia prirodzene a veľmi rýchlo posudzujeme ľudí, ktorých stretávame. Váš potenciálny partner môže v skrini skrývať zopár kostlivcov, ktorých vytiahne, až keď sa lepšie spoznáte a popustíte zábrany. Ak máte tú možnosť, nakuknite mu do skrine čo najskôr. Ak v nej má úhľadne povešané oblečenie, overte si, či mu veci odkladá mamka. Všímajte si aj motívy a farby - tričko s pivom vám, napríklad, napovie, ako rád trávi voľný čas.

Navzájom sa oslovujú maznavými prezývkami
Je prirodzené, že si členovia rodiny dávajú rôzne prezývky. Je v tom dokonca kúsok nostalgie a možno sa vám niektorá aj zapáči. Dávajte si však pozor, ak sú ako pre malé dieťa, alebo ak ide o zdrobneninky.

Jeho mama vie o vašom vzťahu (a o vás) príliš veľa
Pri spoločnom obede začne hovoriť o vašich problémoch s kolegyňou v práci alebo vám dáva dobré rady, ako sa máte lepšie starať o jej milovaného syna... Maminy nepoznajú hranice, v tomto prípade však ide skôr o to, že váš potenciálny partner jej vytára úplne všetko, ako keď prišiel v štyroch rokoch domov zo škôlky a rozprával zážitky z celého dňa. Bez filtrov a bez cenzúry.

Volá jej každý deň
Nemáme čo dodať. Mama nám dala život a (nielen) preto, by sme si ju mali vážiť. Ale v istom veku už nie je prirodzené, ak si mama so synom telefonuje každý deň - a to najmä v prípade, že ide o dlhšie telefonáty. Ak to tak robí a nemá na to pádny dôvod, je to ďalší varovný signál.

Váš partner na svojej mame nevidí žiadne chyby
Keď nám u mamy chutí, je to normálne a môžete byť rada, že mal pravdepodobne spokojné detstvo. Ak však mama robí dokonale aj všetko ostatné, mali by ste spozornieť. Najprv môže ísť iba o banálne vety typu: Ale moja mama to robí takto, tak sa to má robiť... Tie však môžu prerásť do porovnávania na každom kroku. To je zároveň ďalším výstražným signálom. Nechcete byť predsa mama číslo dva!

Býva u rodičov aj vo vyššom veku
V istom veku je pre deti prirodzené vyletieť z rodinného hniezda. Neodchádzajú preto, že svojich rodičov neznášajú. Iba potrebujú spoznať seba a svet. Pokiaľ to váš vysnívaný ešte nedokázal, môže byť jeho láska k mame hlbšia, ako vám je milé.

Skôr ako sa rozhodne, poradí sa s mamou
Komunikácia je základom dobrých vzťahov. Preto by sa rozhodne mal poradiť s mamou o veciach, ktoré sa jej priamo týkajú a môžu jej život konkrétne ovplyvniť. Na ostatné rozhodnutia ste tu však vy dvaja a mame, ani nikomu inému, ich nemusíte predkladať na schválenie. Pokiaľ to muž nechápe, je vysoká pravdepodobnosť, že je to mamičkin maznáčik.