DENNÍK RELAX - Trápia vás horúčavy aj počas noci? Vytvorte si ideálne podmienky na spanie

Trápia vás horúčavy aj počas noci? Vytvorte si ideálne podmienky na spanie

Horúčavy sa vracajú do našich končín čoraz častejšie. Netrápia nás len cez deň, ale aj v noci, kedy by sme si radi oddýchli a načerpali novú energiu. Aby ste sa však dokázali vyspať, potrebujete spraviť určité zmeny, ktoré výrazne ovplyvnia kvalitu vášho spánku.

Počas dňa nevetrajte

Hneď ráno potom, ako si dáte variť Arabica kávu a vypijete pohár čistej vody, otvorte všetky okná do prievanu a vyvetrajte všetky miestnosti vrátane spálne. Cez deň by ste mali mať všetky okná pozastierané a zatvorené. Otvoriť ich môžete iba v prípade, ak je po daždi. Po daždi sa vzduch výrazne ochladí a ešte k tomu sa nemusíte obávať, že vám do interiéru vbehne otravný hmyz.

Spite len pod tenkými obliečkami

Ak vám je príliš horúco, tento problém môžete vyriešiť aj tak, že si hrubé paplóny odložíte a prikryjete sa len posteľnými obliečkami. Na horúce letné noci sa hodia najmä saténové obliečky, ale bavlnenými rozhodne nič nepokazíte. Cez noc sa budete cítiť príjemne – nebudete sa budiť na to, že vám po čele a chrbte steká pot.

Trik s ľadom

Aby ste miestnosť dokázali schladiť, odporúčame vám vyskúšať trik s ľadom. Do plastovej misky si dajte kocky ľadu. Tie následne postavte pred zapnutý ventilátor. Dávajte si ale pozor, aby ventilátor točením nezhodil misku s ľadom. Uvidíte, že ak tento trik vyskúšate, vaša spálňa, ale aj ktorákoľvek miestnosť v domácnosti, sa behom chvíle ochladí. Tento trik rozhodne neskúšajte v detskej izbe vášho drobca. Ani hrubšie Disney obliečky by vaše dieťatko neochránili pred nachladnutím.

Autor fotografie:https://pixabay.com/en/woman-girl-bella-read-sleep-2197947/