DENNÍK RELAX - Bylinky na balkóne vypestuje každý //

Bylinky na balkóne vypestuje každý

Čerstvé bylinky sú v lete neodmysliteľnou súčasťou taniera. Kam pre pár lístočkov bazalky, vetvičku rozmarínu alebo štipku tymianu, ak nemáte záhradku? V prípade, že bývate v byte s balkónom či terasou, vyhrali ste. Bylinkové zákutie sa hravo zmestí aj do tých najmenších balkónových priestorov. Ak si neviete rady, pýtajte sa odborníkov z Hornbach marketov.

Bylinky majú široké využitie ako korenie či prísada do šalátov, ale sú vhodné aj do nápojov, ako smoothie alebo kokteily. Pripravíte z nich aj vynikajúce čaje. Mnohé z týchto rastlín majú totiž nenahraditeľné liečivé účinky a sú hojne využívané nielen v alternatívnej, ale dnes už aj v modernej medicíne. Môžete ich dokonca len jednoducho vysušiť a nechať, aby prevoňali váš byt, dom či šatňu.
 
Balkóny sa im hodia
Voňavým a čerstvým bylinkám sa darí v záhrade, na balkóne i priamo v kuchyni. Pre všetkých nadšencov pestovania máme dobrú správu: bylinky na balkóne už dnes zvládne vypestovať skutočne každý. Ak ich zasadíte do samozavlažovacích hrantíkov, nemusíte si lámať hlavu ani s ich polievaním a pokojne môžete odísť na dovolenku. Rastliny sa zvládnu o seba postarať a vy si tak na balkóne jednoducho vytvoríte skutočný bylinkový raj.

Nechajte zavlažovanie na rastliny
Samozavlažovací systém zaručí, že si každá rastlina vezme práve toľko vlahy, koľko potrebuje. Stačí ju jednoducho zasadiť spolu s pestovateľským kontajnerom, v ktorom ste ju zakúpili a plniacu šachtu doliať vodou a tekutým hnojivom. ,,Pred pestovaním byliniek doma sa zamyslite nad voľbou vhodného umiestnenia a nad typom a veľkosťou hrantíka. Naši odborníci v marketoch vám s výberom veľmi radi pomôžu,“ radí odborník z oddelenia Záhrada v sieti projektových marketov Hornbach Daniel Brychta. O bylinky sa dokonale postará napríklad univerzálna sada all-in-one značky Lechuza s knôtovým zavlažovaním vrátane ukazovateľa hladiny vody.

Šalviu na slnko, mätu do tieňa
Pestovateľom odporúčame kupovať už predpestované bylinky. Výpestky byliniek je najlepšie nakúpiť tam, kde sa predávajú v dobrej kondícii a optimálne zalievané. Bylinky ako materina dúška, šalvia, oregano, rozmarín či levanduľa a medovka majú radi slnko. Tieň či polotieň je vhodný pre mätu, šťaveľ, trebuľku a ligurček. Pokiaľ je to možné, zbierajte ich vždy tesne pred použitím. Bylinky pestované doma majú väčšie nároky ako tie, ktoré sú vysadené v záhone. S ich výberom každému ochotne pomôže vyškolený personál projektových marketov Hornbach.

Kvalitná výživa je dôležitá
Rovnako ako všetky rastliny, aj bylinky potrebujú výživu. Na ich pestovanie preto kúpte vhodný a kvalitný substrát s prídavkom rašeliny. Zemina pre doma pestované bylinky by mala byť dobre priepustná a bohatšia na živiny ako pri rastlinách pestovaných v záhonoch. Rovnako je nutné dbať na kvalitné hnojivá. Tekuté hnojivo FloraSelf, ktoré sa dá primiešať do zavlažovacej vody, zakúpite v predajniach Hornbach, kde sa na celý sortiment vzťahuje navyše aj záruka trvale najnižších cien.

 
Viac nájdete na wwww.hornbach.sk

Pridajte sa k nám na Facebooku - www.facebook.com/HornbachSK
 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/byliny-bylina-korenie-vynikaj%C3%BAce-167725/Články z rubriky: Rastlinstvo

Počuli ste už o cesnačke lekárskej? Vôňou pripomína cesnak, chuťou žeruchu

Počuli ste už o cesnačke lekárskej? Vôňou pripomína cesnak, chuťou žeruchu

V cesnačke je zastúpené veľké množstvo vitamínu C, betakaroténu a ..

Zázračná pomocníčka menom pŕhľava dvojdomá

Zázračná pomocníčka menom pŕhľava dvojdomá

Ak prežívate obdobie vysokej psychickej záťaže, pociťujete podráždenosť a únavu, ..

Sedmokráska a prvosienka sú poslami jari. Ako ich využiť?

Sedmokráska a prvosienka sú poslami jari. Ako ich využiť?

Na jar je vhodné dopriať si očistu organizmu, prvosienka je ..

Kapucínka väčšia je výborné prírodné antibiotikum

Kapucínka väčšia je výborné prírodné antibiotikum

Semienka sú bohaté na železo a fosfor. Pomôže i ženám, ..