Zlozvyky, ktorými si ničíme naše vlasy

Zlozvyky, ktorými si ničíme naše vlasy

Každý z nás má nejaké zlozvyky, ktoré sa nevie odnaučiť. Fajčíme, nevieme sa vzdať sladkostí alebo nás trápia iné neduhy. Viete však o tom, že zlozvykom podliehame aj v starostlivosti o vlasy? Najrozšírenejšie z nich nám opísala hair stylistka Veronika Chrén. Veríme, že s nami sa vám ich podarí odstrániť.


Prílišné fénovanie a žehlenie

Nechať si vlasy len tak na divoko usušiť dokáže málokto. Bez fénu či žehličky si náš život nevieme ani predstaviť. Veronika preto radí: „Aj keď je to ťažké, nechajte vlasy raz za čas voľne vyschnúť a ak už fénovanie musí byť, použite aspoň nejaký produkt na ochranu vlasov pred teplom.“

Každodenné umývanie
Nikto nechce chodiť s mastnými vlasmi. Ale aj v tomto prípade platí, že všetkého veľa škodí. „Ak si nedáte pozor a budete si ich denno-denne umývať, maz na pokožke sa začne tvoriť rýchlejšie a výsledkom budú oslabené vlasy. Skúste preto raz za čas použiť suchý šampón, na pohľad budú pôsobiť vaše vlasy sviežo.“ hovorí hair stylistka.

Prehnaná starostlivosť
Nech to znie akokoľvek absurdne, aj pri vlasoch platí, že menej je viac. Prehnanou starostlivosťou, aplikáciou rôznych sér či masiek vo veľkom množstve dosiahnete akurát opačný výsledok. „Keď použijeme príliš veľa produktov naraz, vlasy sa rýchlejšie zamastia a veľmi sa zaťažia. Kondicionér si určite nedávajte až pokožke hlavy, postačí od polovice dĺžky, inak dosiahnete opäť rýchlejšie mastné vlasy.“ prezrádza hairstylistka.

Hairstylistka Veronika Chrén

Vlasy v gumičke
Ak si vlasy príliš sťahujete do gumičky, dostavia sa následky v podobne polámaných vlasov. Odborníčka vysvetľuje: „Nosenie gumičky a sťahovanie do pevného chvosta je praktické, ale myslite na to, že gumička sa otláča a na tých miestach prichádza k polámaniu vlasov. Preto sa snažte účes aspoň meniť, aby bol  úchyt vždy na inom mieste. Gumičku sa snažte veľmi nezaťahovať.“

Vlasy po umytí určite rozčešte
Niektoré z nás si vlasy po umytí ihneď nerozčešú, v domnienke, že tak naberú na objeme. Omyl. „Vlasy po umytí určite rozčešte, pretože ak tak nespravíte, budú pôsobiť krepovato a pri častom opakovaní tejto procedúry môžu vzniknúť aj dredy. Na rozčesanie použite hrebeň so širokými zubami, česanie tak bude šetrnejšie.“ uvádza na záver Veronika Chrén.

Autor: Janka Radimáková

Úvodné foto: Donna Uomo