Vyhrali len mladší dorastenci

Futbalová mlaď PFK neodštartovala do nového ročníka súťaže dobre. Z kvarteta družstiev vyhrali iba mladší dorastenci, kým zvyšné tri piešťanské družstvá ťahali v úvodnom kole za kratší koniec.

Mladší dorastenci vyhrali v zápase tretej ligy v Bánovciach nad rovesníkmi domáceho Spartaka 2:1. Domáci síce viedli od 29. min gólom z jedenástky, no po prestávke otočili výsledok v prospech PFK Martin Gula a Christián Maztejka.

Starším dorastencom PFK sa v Bánovciach už tak nedarilo. Po prvom polčase viedli vďaka gólom Tomáša Hazdu, Patrika Bartoša a Petra Hrnčiara 3:1, no po prestávke inkasovali štyri góly, kým sami nedali ani jeden. Od 71. min však dohrávali desiati, keď po druhej žltej karte bol vylúčený Denis Pekarovič.

Druholigové žiacke družstvá PFK sa v úvodnom kole predstavili v Nitre – Čermáni. Starší žiaci tam podľahli domácemu ČFK 1:3 (Gól dal Juraj Štefanka) a mladší prehrali 2:4. Oba góly Piešťan dal Jakub Taraba.