Vychutnajte si leto na ozajstnom zámku vo Vígľaši

Atraktívnu dovolenku  na ozajstnom zámku môžu prežiť návštevníci zámockého hotela The Grand Vígľaš****. Počas horúcich letných dní si vychutnajú príjemné ubytovanie bez prehriatých izieb. Zároveň si užijú vodné radovánky v zámockom hotelovom wellness centre (Wellness - Queen Barbara Spa), ktoré je pomenované po kráľovnej Barbare Celjskej, ktorá tu ako kráľovná a manželka cisára Žigmunda dlhé roky žila a spravovala okolité panstvo. Ubytovaným hosťom je k dispozícii bazén s protiprúdom, vírivka, infrasauna, fínska sauna, ochladzovací bazén a rôzne druhy masáží. Tento kongresový hotel s poskytovaním wellness služieb, sa stal po predvlaňajšom otvorení symbolom nového trendu v hotelierstve na Slovensku.

Marketingová manažérka hotela Katarína Lenhardtová k tomu hovorí: ,,Zámocký hotel The Grand Vígľaš**** je miesto, kde sa spája história s luxusnými službami. Vyberte si z 55 komnát vo ôsmich kategóriách a prežite renesančnú noc pod baldachýnom. Ochutnajte kráľovské raňajky podľa vášho výberu a nechajte sa pozvať na dobovú hostinu s výhľadom na nádvorie zámku. Povedzte si svoje ÁNO v gotickej kaplnke alebo v rytierskej sále a prežite rozprávkovú svadbu až do svitania. Skombinujte minulosť s prítomnosťou počas kongresov, seminárov a školení v nerušenom prostredí. Oddýchnite si v hotelovom wellness centre. Presuňte sa v čase s vašou rodinou, priateľmi a známymi do stredovekých čias a zúčastnite sa prehliadky zámku s odborným výkladom. Vašich malých rytierov potešíme drobným suvenírom a veľkých čaká zaujímavý historický program na nádvorí.“


Dodala, že počas leta pre návštevníkov zámku pripravili rôzne podujatia. Pravidelne každé dva týždne v piatok si môžu vychutnať dobrý film v Letnom kine na nádvorí (30.6., 14.7. 28.7.,11.8.). Pre dospelých hostí je pripravená degustácia lahodných mokov - 7.7. degustácia rumov v sprievode saxofónu a 18.8. degustácia vína v sprievode klavíra. Priaznivci tanečných zábav určite ocenia Country bál (22.7.) a tradičnú Ľudovú zábavu (4.8.). Najväčšími letnými akciami bude koncert Kandráčovcov v nedeľu 2.7. a tematická The Grand retro show 12.8.

Na vstupnom nádvorí nájdu aj neubytovaní návštevníci príjemnú kaviareň, prístupné hradby s výhľadom do okolia, ako aj historické delo. Prehliadky vnútorných častí zámku organizujú  denne o 11:00, 13:00 a 15:00 za poplatok. Pre ubytovaných hostí a skupiny vie personál zabezpečiť historické programy, vrátane dobovej muziky a tancov, živých atrakcií, sokoliarov a vtáčkarov, šermiarov či rytierov. Zo športových aktivít si môžu návštevníci vybrať napríklad tenis na kurtoch priamo vo Vígľaši, jazdu na koňoch v novobudovanom areáli v Pstruši, golf na 18 jamkovom ihrisku Tri duby Sliač, adrenalínové a vyhliadkové lety na Sliači, cyklovýlety po okolí a lyžovačku a ZIP WIRE (jazdu na kladke) v neďalekom rezorte Košútka. Sídlo uhorských kráľov čaká práve na vás, ponuka je bohatá.


Regionálne zážitky
V okolí zámku sú tieto možnosti výletov:
Podpolianske múzeum – výstava hmotných a duchovných artefaktov Podpoľania Detva (v blízkosti: Kostol sv. Františka z Assisi postaveného v roku 1803)
Expozícia drevených vyrezávaných krížov – Detva (13km/15min)
Raticov vrch – kostol a kapucínsky kláštor na podpolianskych lazoch (25 km/25min)
Banská Štiavnica –  kultúrna pamiatka UNESCO, mestská pamiatková rezervácia reprezentujúca banskú tradíciu na Slovensku (43 km/35min)
Banská Bystrica - mestská pamiatková rezervácia, gotický hrad, pamätník SNP (35km/35min)
Kremnica – Kremnická mincovňa, najstaršia mincovňa na svete (47km/35min)
Hronsek – pamiatka UNESCO, evanjelický artikulárny drevený kostolík (25km/25min)
Špania dolina – pamiatková rezervácia ľudovej architektúry (45km/35min)
Zvolenský zámok – gotický zámok z roku 1360 - národná kultúrna pamiatka (15km/18min)
Pustý hrad – hradný komplex, zrúcanina - Zvolen (15km/18min + peší výstup 1hod)
Čiernohronská železnica (úzkokoľajka), kultúrna pamiatka, Čierny Balog (53km/50min)
Divín – zrúcanina hradu, kaštieľ v podhradí (27 km/25min)
vodná nádrž Ružiná – vhodná na kúpanie v letných mesiacoch (27 km/25min)
termálne kúpalisko Kováčová – HOLIDAYPARK Kováčová (18km/20min)
kúpele Sliač (18km/20min), kúpele Kováčová (18km/20min)
lyžiarske stredisko Košútka – Hriňová (23km/25min), lyžiarske stredisko PARK SNOW Donovaly (60 km/45min), lyžiarske stredisko SKI Králiky (40 km/40min)
Folklórne slávnosti pod Poľanou – amfiteáter v Detve (2. júlový víkend v roku) vzdialenosť od zámku 13km alebo 15 minút autom
Očovská folklórna hruda – folklórny festival v Očovej - august (7km/7min)
Medzinárodné letecké dni – Sliač - posledný augustový víkend (18km/20min)
Radvanský jarmok – Banská Bystrica - zaradený v zozname nehmotného kultúrneho dedičstva (35 km/35min)


Viac informácií je na www.grandviglas.com
Rezervácie: 045 5245795-96, recepcia@grandviglas.com