V zápase s jasným postupujúcim padli tri góly

MYJAVA, 25. 9. 2012 – V Myjave sa dnes popoludní odohral zvláštny zápas 3. kola Slovnaft Cupu 2012/2013 medzi domácim Spartakom a tímom FC Nitra. Zvláštny bol v tom, že kvôli disciplinárnym postihom Nitry mal vopred jasného postupujúceho štvrťfinalistu – Myjavu. A tak sa na kopaniciach vlastne nemalo o čo hrať. Aj z toho dôvodu nastúpili oba tímy v neštandardnej zostave a priestor dostali predovšetkým hráči, ktorí v ligových dueloch bežne neúčinkujú. Nitra dala prednosť mladým chlapcom, ktorých časť sa môže objaviť už v zimnej príprave A – mužstva, pri Myjave stojí za zmienku napríklad premiéra Tomáša Bruška po jeho návrate do spartakovského tímu.

V prvom polčase mali viac z hry domáci. Vytvárali si šance a pomerne ľahko prenikali do pokutového územia Nitry. Ich koncovke však často chýbala presnosť alebo lopta skončila na kopačkách obrany. V 7. minúte mieril tesne nad bránu Majerník a o minútu na to sa podaril pekný prienik Joríkovi, ktorý však poslal loptu nabiehajúcemu Jastrábovi príliš ďaleko a ten na ňu nedočiahol. Peknú akciu predviedli spartakovci v 12. minúte. Kombináciu Petráša a Jastrába úspešne zakončil Šebek a poslal tak Myjavu do vedenia 1 : 0. V 17. minúte centroval pred bránu Joríkovi Kvasnica, no túto strelu sa nitrianskemu gólmanovi Stránskemu podarilo vyraziť. V 21. minúte nesadla strela Šebekovi a vzápätí tutovku pred nekrytou bránou spálil Jastráb. V 23. minúte posunul pred šestnástkou Dian loptu Petrášovi, ale zapracovala obrana a črtajúcu sa šancu zrušila. O dve minúty na to nevyužil šancu vystreliť na Székelyho bránu z hranice pokutového územia Zelenický. Po nepresnej strele Jastrába sa Myjavčania na viac krát pokúšali presadiť v skrumáži pred Stránským. Neúspešne... V 35. minúte centroval priamo do brankárskych rukavíc Petráš a hneď na to Ivančíkova dorážka zblízka skončila v rukách Székelyho. Do prestávky videlo 1130 prítomných (a neplatiacich) divákov ešte asi štyri pokusy domácich zvýšiť svoje gólové vedenie. Nič sa však nezmenilo a po I. polčase sa mužstvá rozišli do šatní za stavu 1 : 0 pre Myjavu.

V úvode II. polčasu Nitra vystriedala, Petráša a Polucha na ihrisku nahradili Kemláge a Kotora. A akoby si oba tímy vymenili svoje úlohy z prvej polovice hry. Hostia začali na kopaničiarov viac tlačiť a tí sa museli brániť. Presadiť sa mohli v skrumáži v 50. minúte pred Székelyho svätyňou. V 54. minúte po Majerníkovom faule nariadil hlavný arbiter Hracho priamy kop a myjavský brankár musel chytať peknú strelu Hnilicu. Nitranom sa ich snaha vyplatila a v 55. minúte po chybe obrany prestrelil Székelyho Ivančík. Myjava – Nitra 1 : 1. V 61. minúte videl prvú žltú kartu stretnutia za faul domáci Majerník a vzápätí aj Nitran Paukner za predčasné zahratie priameho kopu. Ten opakovaný pekne opečiatkoval „vinkeľ“ domácej brány... V 65. minúte nahradil na trávniku Tomáša Bruška Peter Sládek a ten sa hneď o dve minúty na to tešil z gólu, keď hlavičkou prehodil brankára hostí. Myjava – Nitra 2 : 1. V 69. minúte opäť zasahoval Stránský a vedľa mieril o chvíľu Petráš. Tempo hry sa postupne spomalilo a objavilo sa aj viacero chýb v prihrávkach. V 78. minúte ešte trafil brvno Dian, potom predviedol pekný zákrok po rohovom kope Nitry striedajúci brankár Jurica a zápas v nadstavenom čase skončil strelou hostí tesne nad bránu Myjavy. Spartak tak nielen kvôli postihu Nitry, ale aj vďaka výsledku zápasu postúpil do štvrťfinále Slovnaft Cupu. Ďalšími postupujúcimi sú v tejto chvíli aj tímy Spartak Trnava, FK Dukla Banská Bystrica a MFK Košice.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: „Príležitosť dnes dostali chalani, ktorí hrávajú menej. Bez ohľadu na problémy Nitry by takáto zostava nastúpila na zápas aj za normálnych okolností. My sa potrebujeme v prvom rade sústrediť na Corgoň ligu a pohár je pre nás takým bonusom.... Takže z tohto pohľadu je dobré, že chalani ukázali, čo dokážu a že sa na nich môžeme spoľahnúť.“

Ladislav Jurkemik, tréner FC Nitra: „Dnes nám nešlo ani tak o výsledok, ako o to, aby sa tí chalani dobre „predali“. Sú šikovní a v zime by už niektorí z nich mali nastúpiť do prípravy A – mužstva. Navzdory situácií ich nebolo ťažké motivovať. Nastúpili za „áčko“ a proti ligovému mužstvu. Napriek všetkým problémom, my futbale hrať musíme.“

Zostava Myjavy: Székely (78´ Jurica), Jastráb, Kvasnica, Majerník, Dian, Petráš, Ďuriš, Bruško T. (65´ Sládek), Mrva (74´ Siva), Jorík, Šebek

Zostava Nitry: Stránský, Dubeň, Kinček, Petráš (46´ Kemláge), Poluch (46´ Kotora), Paukner, čery, Zelenický (80´ Mičic), Hnilica, Ivančík, Ács

ŽK: Myjava – 61´ Majerník, Nitra – 61´ Paukner

ČK: -

Rozhodovali: R – Vladimír Hracho, AR1 – Martin Borsányi, AR2 – Peter Kováč, NR – Pavol Piatka

Návštevnosť: 1130 neplatiacich divákov