V pasci vzťahu

V pasci vzťahu

Tamara sa s Karolom dala dokopy vďaka veľkej náhode. Bol jednoducho permanentne v pravý čas na správnom mieste. Už dlho o nej sníval, a tak bol zakaždým niekde v jej blízkosti. Ona si ho však vôbec nevšímala, vedela len, že existuje, lebo sem – tam prehodili pár slov.

Potom nasledovalo pár situácii, kedy bol po ruke a ponúkol jej pomoc. Raz keď zmeškala vlak do školy a on ju odviezol, inokedy, keď sa náhodne stretli v obchodnom dome a jej chýbalo pár eur do kúpy super šiat v akcii, takže jej požičal, alebo ju vypočul na diskotéke, keď sa pohádala s mamou a bola celá nešťastná. Postupne ho vnímala ako fajn chalana, ochotného vždy pomôcť. Ako adept na vzťah jej však nenapadol. Ona bola kočka v pravom zmysle slova a  na jej vkus bol nízky, zavalitý a bez šarmu.
 
Na výške sa išli za ňou chlapci pozabíjať, a pretože si mohla vyberať, dávala si načas. Skúšky boli ťažké, snažila sa, ale neprešla cez matematiku ani na viac pokusov. Vyhodili ju zo školy. Doma bola z toho hádka, otec tresol dverami, mama plakala a sestra bola pracovne práve v Holandsku. Tamara sa cítila strašne stratená. Vybehla von celá uplakaná a vrazila rovno do Karola. Opäť bol jej anjel strážny po ruke. Všetko mu porozprávala, vyžalovala sa a on všetko chápal. V nešťastí sa každému zíde chápajúca duša. Začala sa s ním stretávať a mala pocit, že aspoň niekto jej rozumie. Nezamilovala sa do Karola, ale aj tak začali spolu chodiť. Karol bol v siedmom nebi. Splnil sa mu niekoľkoročný sen. Mal najkrajšiu frajerku široko – ďaleko. A bol do nej až po uši zamilovaný.
 
Tamara sa však nevedela nijako do Karola zamilovať. Aj keď už tvorili pár, v podstate z jej strany išlo skôr o potrebu mať pri sebe niekoho, kto ju mal rád bez výhrad. Postupne sa zoceľovala po prvej životnej prehre a čoraz viac si uvedomovala, že Karola ani nikdy milovať nebude. Stále jej prekážal jeho vzhľad a bolo jasné, že ho opustí.
 
Rozchod bol trýznivý pre oboch a ťahal sa vyše roka. Karol bojoval o Tamaru ako lev. Vyhrážal sa, prosil, plakal, nenávidel, vyčítal a urážal ju. Tvrdil, že ho len využila a odkopla. Tamara bola nešťastná. Prosila ho, aby ju nechal, vyhrážala sa mu, kričala a šľahala nepríjemnými slovami sem a tam. Obaja mali svoju pravdu...lebo srdcu sa ťažko rozkazuje....
 
Agáta Galisová