• 04.05.2016

Stvorení pre hrdinstvo

Brilantný a fascinujúci príbeh z pera autora bestselleru Stvorení pre beh

V knihe Stvorení pre hrdinstvo autor bravúrne skĺbil príbeh z druhej svetovej vojny so skúmaním fyzických schopností človeka, ktoré vedú k „modernému“ hrdinstvu.

 McDougall nás vo svojom rozprávaní zavedie na Krétu počas druhej svetovej vojny, kam muselo hitlerovské Nemecko kvôli tvrdému odporu domorodého obyvateľstva vyslať viac divízií, ako zamýšľalo. Počas neutíchajúceho nemeckého vyčíňania unesú dvaja Briti nemeckého generála Heinricha Kriepeho gestapu rovno spod nosa. Podniknú s ním nekonečnú 19-dňovú cestu cez neschodné pohoria Kréty, ktorá si vyžiada nadľudské úsilie. To dalo autorovi podnet, aby sa zameral na fyzické hranice človeka (zmysluplné cvičenie, tvorba svalov, vytrvalostný tréning, výživu, ľudskú myseľ, zápasenie a box, grécku mytológiu a moderné formy parkouru.)

Stvorení pre hrdinstvo je fascinujúca kniha s príbehom a mnohými informáciami ohľadne cvičenia a diéty. Navyše je zábavná, má nielen vysokú historickú, ale aj literárnu hodnotu. Veľa sa naučíme a možno aj zmeníme svoj pohodlný životný štýl spojený s prepchávaním. McDougallovi fanúšikovia sa môžu tešiť na pripravovaný film podľa jeho bestselleru Stvorení pre beh.