Slovenskí juniori postúpili

Tak ako každoročne, aj teraz boli tenisové dvorce TK Kúpele Piešťany dejiskom jednej z kvalifikačných skupín letných majstrovstiev Európy v tenise družstiev juniorov do 18 rokov - Valeria/Galea Cup.

Slovenskí juniori si v konkurencii siedmich družstiev vybojovali spolu s Poliakmi v skupine D postup do osemčlenného finále. Družstvo v zostave Patrik Néma, Martin Blaško zdolalo v úvodnom kole skupiny Bulharsko 2:1, keď Néma získal bod v dvojhre a spolu s Blaškom aj v štvorhre. V semifinále vyhrali Slováci nad Tureckom 2:1, keď v dvojhre opäť vyhral Néma a rozhodujúci bod získala naša dvojica v štvorhre. Týmto víťazstvom si Slováci zabezpečili účasť vo finále piešťanskej skupiny i postup do európskeho finále.

Vo finále skupiny prehrali Slováci s Poľskom 0:2, keď Néma nestačil na Hurkacza (6:7, 5:7) a Blaško podľahol Majchrzakovi 5:7, 6:3, 3:6.