Potvora, ktorá sa nám mieša do vzťahu

 Aj váš milovaný má super kámošku, ktorá o ňom všetko vie?!!! Potom ste na tom rovnako ako ja. A kto toto zažil, vie, že je to na zbláznenie. Radka s Peťom vybavuje veci, smeje sa s ním do popuku, pozná jeho zlé nálady a všetky pikošky s babami, vie, čo má rád, čo nenávidí a ako na neho.

 
Takže, niekedy ja – jeho frajerka, sa cítim ako piate koleso na voze, keď s nami Radka niekam ide. Pozná ho dlhšie a lepšie, a tak je často na koni. Peťo mi vravel, že má Radku rád ako kámošku, lebo si veľa spolu odžili. Nikdy ich vraj nenapadalo začať si spolu, hoci na to mali neúrekom príležitostí. Peťo tvrdí, že ho Radka vôbec nepriťahuje a údajne má ona rovnaký názor na vec aj opačne.
 
Ale prečo s nami musí tráviť toľko času, to nechápem. Niekedy ju náhodne stretneme v meste a je jasné, že už s nami ostane a pridá sa do programu. Aj minule. Išli sme do kina a cestou tam sme stretli Radku. Peťo hneď: „Ideme do kina na bomba sci-fi, ideš s nami?“ V okamihu sa rozprúdi medzi nimi pružná debata o sci-fi, ktoré ako inak, aj Radka miluje, a je jasné, že skončí s nami v kine.
 
Toto sa opakuje stále. S plávaním, hraním tenisu, návštev divadla a kín, plánovaním výletov, dokonca ju Peťo bez opýtania pozval aj na moju narodeninovú oslavu. A toto chlapec už naozaj prehnal. Keďže ho však milujem a stratiť som ho nechcela, rozhodla som sa mu vysvetliť veci osobitým spôsobom. Bratrancovi Martinovi som vysvetlila o čo ide a poprosila ho o spoluprácu. Začal mi hrať super kámoša z detstva, ktorého som roky nevidela a ktorý sa prisťahoval späť do nášho mesta. Kopírovali sme v podstate vzťah Radky a Peťa.
 
Akože náhodne sme Martina stretli a on sa k nám neplánovane pridal, chodil s nami na výlety, smial sa so mnou a zabával ma. Peťovi rýchlo došla trpezlivosť. Našťastie ma mal tiež dosť rád na to, aby chcel so mnou vzťah ukončiť. A tak sme si jedného dňa sadli a všetko poriadne prediskutovali. A prišli sme na to, že chceme čas tráviť hlavne sami, takže Martina a Radku sme odstavili. Konečne chodíme na akcie ako pár.
 
Agáta Galisová