Piešťanci opäť na čele

Zápas s Michalovcami veľmi pekný hokej pre oko diváka nepriniesol. Ako prví strelili gól hostia zásluhou Drotára, ktorý svoju strelu poslal Dzubinovi medzi betóny, na domácej strane vyrovnával Haring, ktorého krásne našiel Románek a pre domáceho hráča nebol problém dostať puk do brány. Druhú tretinu začali hostia presilovou hrou, dvomi zbytočnými vylúčeniami však o ňu prišli a Hruškovi sa strelou od modrej čiary podarilo otočiť stav na 2:1. V 32. minúte mal možnosť Haring premeniť nariadené trestné strieľanie, jeho úmysel ale brankár Petro vystihol. Po tomto momente sa pritvrdilo a aj vďaka necitlivému rozhodovaniu hráči na oboch stranách znervózneli. V tretej tretine sa objavili aj prvé provokácie zásluhou osvedčenej dvojice Šechný-Majeský, čo vyústilo do pästného súboja tri minúty pred koncom, potom čo Šechný stratil puk vo vlastnom obrannom pásme a zakončujúceho Ručkaya nešetrne poslal k ľadu. V záverečných sekundách ale prišiel ešte ukľudňujúci gól do michalovskej siete, keď Mertel trafil Petra do masky a Haring dorážal do prázdnej brány. A keďže Bardejov doma nečakane prehral so Senicou, Piešťany sa dve kolá pred koncom základnej časti dostali opäť na čelo tabuľky.

ŠHK 37 Piešťany - HK Dukla Michalovce 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 16:38 Haring (Románek, Peško), 22:35 Hruška (Románek), 59:44 Haring (Mertel, Jánoš) - 10:15 Drotár (Mucha, Gašpar)

ŠHK 37 Piešťany: Dzubina - Hruška, Bokroš, Macháč, Kolník, Filip, Schneider, Mrázik - Jánoš, Mertel, Pupák, Románek, Peško, Haring, Chylo, Mišura, Ručkay, Lisoň, Ďuriš, Mihálik, Klčo

HK Dukla Michalovce: Petro - Boržík, Kovaľ, Kadlubiak, Mucha, Boltun, Chovan, Petruna - Slovák, Šechný, Opatovský, Drotár, Gašpar, Majeský, Mach, Paľovčík, Čierny, Králik, Pavličko

Ostatné výsledky: Bardejov - Senica 0:2, Trnava - Detva 5:6, Spišská Nová Ves - Liptovský Mikuláš 1:2, Topoľčany - Prešov 5:4, skupina o záchranu: Trebišov - Púchov 7:4