Okresné derby pre Veľké Kostoľany

Počas prvého augustového víkendu sa začali boje v novom ročníku piatej futbalovej ligy. Z tria zástupcov okresu Piešťany uspeli dvaja - Trebatičania zdolali Moravský Svätý Ján hladko 4:0 a Veľké Kostoľany v okresnom derby Krakovany 2:1.

Futbalisti OFK Trebatice, ktorým v predchádzajúcej sezóne unikol postup do vyššej súťaže až v samom závere, viedli nad Záhorákmi od 32. min zásluhou Filipa Zemka. Po prestávke prikrášlili svoje víťazstvo dvoma presnými zásahmi Daniela Rapavého a jedným Daniela Pyšného.

Vo Veľkých Kostoľanoch si v okresnom derby poradili hráči domáceho Družstevníka s FK Krakovany vďaka dvom gólom Michala Kinčiho z prvého polčasu. Hosťom sa síce podarilo v 61. min Matúšom Hornákom znížiť, no vyrovnávajúci gól už nedali.