Okresné derby pre  MFK Vrbové

Okresné derby pre MFK Vrbové

V sobotňajšom zápase 21. kole tretej futbalovej ligy, skupina Západ, vyhrali futbalisti MFK Vrbové nad OTJ Moravany nad Váhom najtesnejším výsledkom  1:0.

O osude okresného derby, v ktorom sa stretol posledný s predposledným, sa rozhodlo už v prvom polčase. Zo šancí oboch mužstiev sa skončila gólom len strela domáceho Tomáša Andríska.  Vrbovský obranca zavŕšil svoje sólo v 30. min prízemnou strelou, ktorá skončila v sieti Milošoviča.

Po prestávke ohrozovali obe mužstvá súperovu bránku zväčša zo štandardných situácií. Ani jedna z nich si však cestu do siete nenašla. Vrbovčania sa vďaka tomuto víťazstvu odpútali z posledného miesta tabuľky, na ktoré klesli práve Moravany.   Zostavy – MFK: Rýzek- Andrísek, Matuský (83. P. Gažík), T. Gažík, Herceg, Sumer, Kuťka, Štora, Kurinec, Juraj Piršel (58. M. Hornák, 90. Bukovčák), Táčovský, OTJ: Milošovič - Glos, Onder, Zubka, Vavrík, Vajda, Benko (21. Verchola), Švestka, Boháček (73. Ravas), Rusnák.