Nevidiaci Vlado Orviský uhral tri body

V Piešťanoch sa uskutočnil tento mesiac v poradí už ôsmy ročník medzinárodného otvoreného šachového turnaja. Na hoteli Odevák ho zorganizoval šachový klub Slovan Bratislava.

Hralo sa na osem kôl a o prvenstvo bojovalo takmer 60 šachistov zo Slovenska, Česka, Maďarska a Rumunska. Víťazom sa napokon stal Dušan Schwarz z Doprastavu Bratislava , ktorí získal z ôsmich partií 6,5 bodu. Aj ďalšie dve medailové priečky obsadili slovenskí hráči Gábor Farkaš a Peter Petrán, ktorí nazbierali zhodne po šesť bodov.

Na turnaji hrali aj tri ženy a dvaja nevidiaci šachisti. Bol medzi nimi aj Vladimír Orviský z ŠK Kúpele Piešťany. Ten i napriek zrakovému hendikepu skončil s tromi bodmi na 45. mieste. Orviský vyhral na turnaji nad Hrivnákovou a Benkovským (obaja Slovensko) a tretí bod si pripísal na svoje konte za výhru nad Čechom Mathonom.

Druhým zástupcom okresu Piešťany na tomto tradičnom turnaji bol Michal Pojavorinský z Vrbového, ktorému patrila so štyrmi bodmi 31. priečka.