Nevera 5. časť

Nevera 5. časť

Juraj s Martinou sedia v miestnosti u detskej lekárky. Martina sa celá trasie, je veľmi citlivá. Juraj ju drží za ruku. Martina mala od lekárky telefonát, aby sa dostavila, nakoľko ju chce informovať o zdravotnom stave dcérky, jedná sa vraj o výsledky krvných odberov, ktoré malá absolvovala nedávno.
Keď sa je opýtala, o čo sa jedná, doktorka jej s vážnym hlasom povedala, že jej to povie v ordinácii. Martina vie, že to bude niečo vážne. Ihneď telefonovala Jurajovi a ten prišiel. Nič mu nehovorila o SMS, teraz boli prednejšie iné veci - malá Sonička a jej zdravotný stav.
Doktorka otvorí chorobopis a vyberie malý papierik s výsledkami krvných odberov. S vážnym hlasom im oznamuje, že malá má príliš málo červených krviniek. Je to nebezpečné a treba absolvovať ešte nejaké odbery a ísť na odbornejšie vyšetrenia. Juraj stisne manželke ruku a pohladí ju po nej.
Tak toto je pekná rana osudu, pomyslí si. Toto naozaj teraz nepotrebujú. Chudera Martina. Je stále sama. On tápe medzi konateľkou a vzťahom s ňou a svojou rodinou. Vie, že je rozháraný. Martina je mladá, je od neho mladšia o desať rokov. Vo vážnych veciach si rozumie s milenkou viac, je tak stará ako on a má už životné skúsenosti, pomohla mu aj s firmou aj s kiksami, ktoré narobil z nevedomosti.
Je večer. Juraj je doma so svojou rodinou. Martina čosi spratuje v kuchyni a on uspáva malú. Drží jej malinkú rúčku vo svojej dlani a sleduje jej malú tváričku. Mobil má vypnutý, milenka mu určite vyvoláva, ale on teraz potrebuje byť tu. Teraz má byť pri dcére. Teraz???? Napadne mu a nie náhodou vždy.? Zrak mu padne na malú milú tváričku pred ním a strasie ho, že by ju stratil. Je pravda, že
je na ženy, vždy ich mal viac, ako je normálne, ale dcérka je pre neho všetko. A k dcérke patrí aj jej matka, jeho manželka.
Juraj si ide zapáliť na balkón. Fajčí jednu od druhej. Je zbabelec. Nevie sa rozhodnúť, nikdy sa nevedel. Keď stratí dcérku, zblázni sa. Musí nájsť v sebe silu, poďakovať milenke za všetko, čo preňho urobila a ukončiť ten nezmyselný vzťah.
Musí to urobiť. Tá malá ho potrebuje, čo keď je chorá?
Zajtra to urobím, rozídem sa s ňou, povie si a zahasí cigaretu..
Dvere sa otvoria a na balkón vojde Martina. Juraj k nej vystrie ruku a objíme ju. Spolu pozerajú na hviezdnatú oblohu a rozprávajú sa o ďalších vyšetreniach, ktoré musí malá absolvovať.
Juraj si ešte raz vydýchne a pomyslí si. „Zajtra to musím zvládnuť...“
I my Ti držíme palce. Nájdi svoje miesto v živote, svoj pokoj a kľud, je to veľmi dôležité.
 
Slavomíra Nováková