Nevera 4. časť

 

Máte pocit, že život je krásny? Tešíte sa, že svieti slnko, že je pekná obloha, že kvitnú stromy? Martina sa z toho vždy tešila.
Keď sa vydala za Juraja a splnil sa jej sen, že budú navždy spolu, mala pocit, že kráča rozkvitnutou záhradou a nič nebráni jej šťastiu, a že to jej šťastíčko, ktoré si vysnívala bude trvať celý život. Človek mieni - osud však všetko zmení.
Už dlhšiu dobu v nej hlodal tieň podozrenia, ale ona si to nechcela pripustiť. Juraj býval veľmi nervózny aj z toho, že zle investoval do kúpy hotela, ktorý neprosperoval. Jurajov podiel, ktorý doň vložil, bol úver z banky, za ktorý ručil bytom. Avšak hotel neprosperoval a oni o byt prišli. Teraz majú náhradné bývanie, ktoré im však nepatrí. Juraj chcel svoj chybný krok napraviť, cestoval po republike, vyvíjal kontrakty, bol nervózny. A teraz tá SMS.... to je strašné, preboha, toto jej naozaj nebolo treba! Čo má robiť??? Nevera je to najhoršie, čo ju mohlo stretnúť.
Juraj sedí vo svojej kancelárii vo firme v centre Bratislavy. Pani konateľka - jeho milenka, sa prechádza po kancelárii a fajčí jednu cigaretu od druhej. Hlas má hysterický a po lícach jej tečú slzy. Vyčíta Jurajovi, že jej nepovedal, že sa oženil, ten sa v zbabelosti bráni, že bol k tomu pritlačený.
Kričí naňho, že ho vytiahla zo všelijakých finančných problémov, že mu pomohla, kde sa dalo. Juraj si je toho vedomý. Vždy si narobí problémy. Nedá sa len tak zbaviť minulosti. Chodil naraz s oboma. Jedna mu pomohla s chorými rodičmi, druhá s firmou. Vždy bol na ženy, mal ten bohémsky spôsob života v krvi. Konateľka naňho kričí, že si zistila telefónne číslo jeho ženy, že jej poslala SMS cez skryté číslo, že sa s ňou stretne, že jej potvrdila aj jeho sestra Nina, že je ženatý. Juraj v prvom momente cíti nenávisť k sestre, berie to z jej strany ako podraz. Potom naňho doľahne jeho zúfalá situácia, strata bytu a rozbitý súkromný život. Nevie, čo má urobiť. K obom ženám niečo cíti, každá preňho veľa urobila. Chytí si hlavu do dlaní. V zúfalstve ho napadne samovražda, ako jediné možné riešenie.
Pokračovanie nabudúce.
 
Slavomíra Nováková