Nevera 3. časť

 

Martina sedí pri Soničke a pozoruje ju. Malá spí po náročnom dopoludní. Vonku sú vysoké teploty, bratislavské chodníky sú doslova rozpálené, takéto teploty neboli zaznamenané už dávno. Dopoludnie presedeli v čakárni u detskej lekárky. Boli objednané na určitú hodinu, ale vždy sa to posunie, nakoľko pani doktorka má príliš veľa pacientov. Bolo to kontrolné detské vyšetrenie, malú vyšetrili, odvážili, odmerali, zobrali jej krv. Inak v poslednej dobe sa jej Sonička zdala bledá, skoro sa unavila. „Ale to je asi tými teplotami vonku, pomyslela si Martina“.
Postavila sa a prešla do kuchyne. Umyla riad po obede, ktorý si v rýchlosti pripravila po návrate od lekárky. „Mala by som kadečo porobiť“- pomyslela si, ale jednoducho nestíha.
Juraj je stále preč z domu, na všetko je sama. Často chodí na služobné cesty, kde aj prespáva. Vidia sa veľakrát len cez víkend, aj to je unavený a veľa telefonuje.
Martina si svoje manželstvo tak nepredstavovala. Myslela si, že budú mať normálny rodinný život, ale toto sa naň nepodobá ani zďaleka. Vedela, že je pracovne vyťažený, ale že sa bude doma zdržiavať tak málo, to ju ani vo sne nenapadlo. Keby nemala pomoc rodičov, tak by sa určite zbláznila. Jej mama pracuje ako učiteľka v materskej škôlke a vždy sa zastaví po práci s nákupom. Otec je už na penzii a často jej vozí malú vonku v kočiari. Sú proste zlatí. V malej sa vidia, milujú ju. Veď aj ona je veľmi šťastná, že ju má. Keď sa s Jurajom brali mala už tridsaťdva rokov. Zoznámili sa pracovne, obaja pracovali na ministerstve. Ona ešte prednášala na vysokej škole. Juraj po čase z ministerstva odišiel a založil si firmu spolu s jednou ekonómkou. Venovali sa eurofondom a firma prosperovala. Martina sa veľmi chcela vydávať a mať dieťa, Juraj sa až tak neponáhľal. Bol workholik. O rok po svadbe sa im narodila malá. Všetku radosť jej však kazili Jurajove neskoré príchody domov, neskôr chodil len raz, dvakrát do týždňa, aj to bol uponáhľaný a nervózny.
Rozmýšľa nad Jurajom, Soničkou. Malá je trošku bledá, a nemá byť z čoho, má až nadmernú starostlivosť. Ona je tiež unavená. Chce sa jej spať. Pomaly už zaspáva, keď počuje zvuk , ktorý oznamuje že jej prišla SMS. Prečíta si ju potom....ale čo keď je náhodou od Juraja? Rozospato chytí mobil a pozrie na prijaté správy. Číta text na displaji a zreničky sa jej od prekvapenia rozšíria:
Váš manžel Vás podvádza“ - číta ,“ trvá to už dlho, začalo to ešte pred Vašou svadbou“.... Martina prekvapene pozerá na text a číta ho stále znova a znova.
 
Pokračovanie nabudúce.
 
Slávka Nováková