Myjava si body s Dunajskou Stredou podelila

MYJAVA, 3. 5. 2014 – Myjavčania si dnes večer pred domácimi tribúnami zmerali sily so súperom z Dunajskej Stredy. Ako povedal po stretnutí tréner kopaničiarov Radúz Dorňák, vedeli že v 29. kole nenastupujú proti jedenástemu celku ligy, ale proti druhému tímu jarnej časti súťaže a preto sa snažili aj náležite pripraviť. Domácim však trochu zamiešali karty zranenia v tíme, kvôli ktorým nastali zmeny v základnej zostave a na lavičke sa napokon ocitli len štyria hráči vrátane brankára Belica, z toho dvaja hrotový útočníci.
     Do zápasu vstúpili aktívnejšie spartakovci. V 6. minúte centroval loptu Oršula, pri šestnástke našiel Daniela, no ten z uhla mieril len do žrde Penksovej brány. V 12. minúte zahrávali domáci rohový kop, po ktorom nasledoval tlak na žlto-modrých, ale nikto nedokázal cez obranu loptu usmerniť do siete. Skóre sa však menilo v 18. minúte, kedy predviedol peknú sólo akciu Oršula, doslova sa preštrikoval cez súperových hráčov a zakončil. Myjava – Dunajská Streda 1 : 0. Dunajskostredčania sa snažili kontrovať v 25. minúte, ale Solnička loptu vytesnil na roh. V 29. minúte 1573 prítomných divákov videlo peknú Pekárovu strelu zo strednej vzdialenosti, tá však priestor troch žrdí nenašla. V 32. minúte chytal Solnička hlavičku Čaušiča po rohovom kope a v ďalšej minúte skúšal šťastie Straka. No mieril nad bránu. V 38. minúte mali kopaničiari k dispozícii priamy kop po faule na Kosíka, ale zopakovala sa situácia z 12. minúty a pred gólmanom hostí poskakujúcu loptu nestihol nikto z domácich správne usmerniť. Do konca prvého polčasu sa už nepodarilo nikomu presadiť a tímy sa rozchádzali na prestávku s jednogólovým vedením Myjavy.
     V druhom polčase sa začala Dunajská Streda viac tlačiť do polovice Spartaka, čo sa jej napokon aj vyplatilo. Najskôr sa mohli presadiť domáci, ale strela unikajúceho Daniela nemala potrebnú razanciu a potom v 56. minúte našiel Szabó nepokrytého Matúša a ten sa zblízka nemýlil. Myjava – Dunajská Streda 1 : 1. Nebezpečnou strelou sa o šesť minút na to prezentoval Brašeň, gólu zamedzil Solnička. S pribúdajúcim časom bola hra čoraz viac rozkúskovaná a žiaden z tímov si už vyloženú gólovú príležitosť nevypracoval ani v nadstavenom čase. Myjava si napokon body s mužstvom zo Žitného ostrova podelila a o týždeň nastúpi opäť v domácom prostredí – posledný raz v aktuálnom súťažnom ročníku – proti tímu MFK Košice.

Radúz Dorňák, tréner Spartak Myjava: „Určitý vplyv na vývoj prvého a druhého polčasu mali aj poveternostné podmienky, pretože silný vietor na jednej strane tlačil mužstvá viac na polovicu súpera, na druhej strane troška kazil súhru, čo sa týka kolmých prihrávok, dlhých lôpt. Škoda, že sme pred prvým gólom nevyužili šancu, ktorú mal Daniel. Pri inkasovanom góle súper využil hrubú chybu, keď sme na pravej strane nezdvojili dvoch hráčov. Dnes som sklamaný predovšetkým z našich štandardných situácií, pretože najmä v druhom polčase sme si ich vypracovali neúrekom, ale bohužiaľ sme všetky zahrali veľmi zle. Väčšinou na prvého hráča, ktorý jednoducho odkopol loptu a vystavili sme sa sami do nebezpečenstva rýchleho protiútoku súpera. Súhlasím s tým, že Dunajská Streda si najmä za druhý polčas zaslúžila remízu.“

Mikuláš Radványi, tréner FK DAC Dunajská Streda: „My sme odohrali dva odlišné polčasy. V prvom polčase sme hrali moc profesorsky, chýbala ľahkosť, pohyb. Do druhého polčasu sme nastúpili agresívnejšie, bol lepší pohyb. Častejšie sme menili ťažisko hry, čo sme chceli od začiatku. Nakoniec sme dali vyrovnávajúci gól. Brašeň mal na nohe druhý gól, ktorý by mohol rozhodnúť zápas. Myslím si, že remíza je spravodlivá, takže s bodom sme spokojní. Máme ešte štyri kolá, dúfam, že po poslednom kole budeme mať o tri body viac ako Nitra.“

góly: 18. Oršula – 56. Matúš

ŽK: 65. Čaušić

rozhodovali: Chmura – Brendza, Petríček

návštevnosť: 1573 divákov

Zostava Myjavy:Solnička – Siva, Černáček (K), Častulín, Šulek – Oršula, Duga (78. Neoveský), Marček, Pekár, Danie (82. Urgela)l – Kosík (87. Šmahajčík)

Zostava Dunajskej Stredy:Penksa – Turňa, Čaušić, Majerník (K), Szabó – Straka, Krišto (56. Kwin), Gergel (90.+ Klabník), Ujlaky (80. Valenta), Brašeň – Matúš