Myjava aj s desiatimi hráčmi prevalcovala Dunajskú Stredu

MYJAVA, 23. 8. 2013 – Myjavskí futbalisti privítali na svojom trávniku v 7.kole Corgoň ligy nováčika z Dunajskej Stredy. A do zápasu vstúpili rozhodne aktívnejšie. Už v 7.min. sa vytvárala šanca pre nabiehajúceho Sládeka, nakoniec však prihrávka bola príliš dlhá. V 14.min. si vylepšoval streleckú parketu aktívny Kukoľ, strela zo strednej vzdialenosti mierila ponad bránu. O minútu Lukšík zacentroval zľava na Pekára, ten pohotovo z otočky zakončoval nepresne. Jediná nebezpečenstvo znamenajúca akcia hostí v 1.polčase prišla v 17.min., dlhý pas našiel Mesanoviča, Kosík ho v pokutovom území potiahol za dres a bol vylúčený. Následný pokutový kop však Velický nasmeroval iba nad Solničkovu bránu. Tento okamih akoby ešte viac zomkol domáci kolektív a ten stupňoval tlak na hosťujúcu bránu. V 20.min. Daniel zacentroval na Sládeka, ten sa ešte v páde pokúsil ohroziť bránu hostí, mieril tesne nad. O 3 min. videl Pekár nabiehajúceho Kukoľa, ten len tesne na loptu nedosiahol. V 27.min. sa ocitol v sľubnej pozícii Pekár, ideálny čas na streľbu preváhal. O minútu sa však už domáce tribúny odeli do radostnej pózy, keď v ťažkej pozícii Pekár ešte dokázal odcentrovať a Kukoľ v sklze nedal Belicovi šancu : Myjava – Dunajská Streda 1:0. Tlak Kopaničiarov neustával, v 32.min. po odrazenej lopte pálil smerom na bránu Pelegríni, tesne ju však minul. V 42.min. ešte skóroval Lukšík, rozhodca pre ofsajd gól neuznal. Priebeh hry zostal nezmenený aj v 2.polčase. A hneď v 53.min. sa snažil prekonať Belica Sládek, následne aj Lukšík a napokon jeho druhý pokus znamenal dvojgólové vedenie, keď premiérovo v myjavskom drese prepasíroval loptu až do siete : Myjava – Dunajská Streda 2:0. V 56.min. zabojoval o loptu Daniel, prihral Sládekovi, ten videl lepšie postaveného Kukoľa, ktorý pri sľubne sa vyvíjajúcej akcii zaváhal a nedošlo ku strele. O minútu najlepší hráč domácich Kukoľ vyzval Sládeka k zakončeniu, Belic zasiahol a následný pokus Kukoľa mieril privysoko. Po hodine hry agilný Sládek opäť v akcii, tento krát zblízka nedostal loptu za vybehnutého Belica. V 61.min. pohrozili aj hostia, z ojedinelej akcie vzišla strela Matúša, mierila tesne mimo bránu. V 66.min. kopali domáci hráči rohový kop, Siva zahlavičkoval a Belic musel po tretí krát loviť loptu zo siete : Myjava – Dunajská Streda 3:0. Tlak neustával, v 71.min. Pekár v sľubne vyzerajúcej akcii mieril mimo brány. O minútu skórovali so šťastím hostia, Marček trafil spoluhráča Častulína, lopta prelobovala Solničku a zatrepotala sa v site : Myjava – Dunajská Streda 3:1. V 78.min. zahrával rohový kop striedajúci Kuračka, lopta si našla nabehnutého Častulína a z jeho kopačky si našla cestu za Belicov chrbát : Myjava – Dunajská Streda 4:1. V závere stretnutia ešte skúšali strelecké šťastie Pekár, Kuračka a Ferenčík, stav sa už nezmenil a Myjava zaknihovala aj napriek dlhotrvajúcemu oslabeniu jasné víťazstvo nad Dunajskou Stredou v pomere 4:1.

Ladislav Hudec (tréner Myjavy) : Nepremenená 11-tka mala vplyv na vývoj zápasu. Ukázalo sa, že aj o 10-tich hráčoch sme vedeli vzdorovať Dunajskej Strede a nakoniec sme ju dokázali vysoko predčiť. Prvý gól bol dôležitý. Ukázalo sa, že môže hrať 16 hráčov – Kuračka, Šulek, Ferenčík, Urgela na lavičke, Černáček chorý, to je sila mužstva , ktorá sa ukázala. Chlapcom treba zagratulovať, perfektné výkony predviedli Pekár, Kukoľ a ďalší. Futbal hráčom chutil napriek tomu, že nás bolo o jedného menej. Ľudia sa bavili a to je naše poslanie.
Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy) : Gratulujem domácim. Bolo vidno, že domáci majú chuť. Jedenástku môžeme zahodiť, ale takýto prístup aký mali moji hráči dnes, to si môžem ťažko vysvetliť. Domáci hráči boli ochotní behať, moji hráči neboli ochotní. Svoje ďalšie pôsobenie pri mužstve musím zvážiť, lebo ja robiť trénera pri mužstve, ktoré bude fackovacím panákom, nebudem. Ešte sa na to vyspím a zajtra si sadnem s majiteľmi.

Góly : 28 Kukoľ, 53.Lukšík, 66.Siva, 78.Častulín – 72.Častulín (vlastný)
ŽK : 6.Sedlák, 35.Beňo
ČK : 17.Kosík za stiahnutie protihráča v pokutovom území
Rozhodovali :Šuniar – Balko, Poláček