Marek Hamšík opäť zažiaril...

Hamšík dal 2 góly a užíva si chvíle svojej talianskej slávy. Juventus v polovici zápasu viedol 2:0, keď Marek zavelil k obratu. S úžasným citom pre výber miesta nabehol k vzdialenejšej žrdi na center Datola z ľavej strany a znížil v 55 minúte na 2:1. Keď  spomínaný Datolo v 64 minúte vyrovnal na 2:2, už iba málokto veril, že Neapol odolá tlaku Juventusu. Kto mal možnosľ zápas sledovať na SPORT 1, uzná, že Juventus hral vynikajúco a poriadne zatápal obrane Neapolu. Tá však vydržala a úplný obrat zápasu dokonal v 82 minúte zápasu po zlom odkope Tiaga opäť náš reprezentant. Napriek tomu, že Buffon intuitívne vykryl pravú časť brány, kde bolo z miesta Marekovho nábehu dať ľahšie gól, náš reprezentant loptu miestnil do ľavého horného vinkla - 2:3. Záverečný zúfalý tlak starej dámy už nič nepriniesol. Naopak Neapol mohol ešte zvýšiť z kontier. Hostia zápas doviedli do víťazného konca. Šťastný Hamšík venoval oba góly svojej priateľke, ktorá mu onedlho porodí syna. Ruky si mädlil aj majiteľ Neapola. Pred avízovaným prestupom do veľkého klubu Marekova cena stúpa...

7 gólov ho radí momentálne na druhé miesto strelcov Série A.

Neskutočný zážitok mali aj diváci, ktorí počuli komentátora - zrejmä neapolského fandu. Po 3 góle Neapolu minimálne 30 sekúnd reval Marekovo meno, postupne sa jeho hlas menil na fistulu, potom na chrapot, sípanie až cca po 2 min. stíchol - a nič. Nezainteresovaný poslucháč by sa naľakal, že udrela jeho posledná hodina. Našťastie po pol minúte ticha sa šeptom ospravedlnil za výbuch emócií.

Víkendový úspech Slovákov potvrdili víťaznými gólmi za Twente aj Kaiserslauten Miroslav Stoch resp. Erich Jendrišek.

Tak dobre sa to píše... Len tak ďalej chlapci, srdce slovenského fanúšika plesá!