Madeira je sen. Sen ukrytý v príbehu...

Láska spája protiklady, láska brúsi hrany, láska z nás robí ľudí...
Aj o tom je nový román Beatrix Zaťkovej Dlhá cesta na Madeiru. Krásny príbeh o sile lásky, prežiarený slnkom a morom, plný dobrodružstva. Príbeh, ktorý vám spríjemní prichádzajúce letné dni a prenesie vás na miesta, na ktorých ste ešte neboli.
Zbavte sa starostí, zabudnite na problémy a užívajte si Dlhú cestu na Madeiru.

Dlhá cesta na Madeiru

Paula a Martin sú oheň a voda, nádych a výdych, noc a deň.

Pred štrnástimi rokmi sa zoznámili na rozkvitnutej Madeire, čoskoro nato sa zosobášili a narodil sa im syn Tomáško. Ich vzťah však rokmi ochladol, vášeň vyšumela a priepasť sa prehĺbila. A tak sa rozhodli dať manželstvu ešte jednu šancu a podniknúť plavbu výletnou loďou, ktorej cieľom je ich osudová Madeira. A že to bude cesta plná spoznávania ďalekých krajín, dobrodružstiev, nečakaných humorných aj dojímavých situácií, nových lások a priateľstiev, o tom niet pochýb.

Pochopia Paula a Martin čo je podstatou tajomstva, ktoré ich rozdeľuje a zároveň neodbytne spája? Zachránia svoj vzťah?
A doplávajú vôbec až na rozprávkový ostrov večnej jari?
Nechajte sa prekvapiť...

„To je také romantické!“ vyhŕkla mladá žena. „Ako z filmu. Každému sa nepodarí začať vzťah na rozkvitnutom subtropickom ostrove, šťastne žiť s partnerom, mať dieťa a po štrnástich rokoch si pripomenúť miesto, ktoré stálo na začiatku ich radostného života,“ rapotala. „Dáte si sušienku? Sú výborné, s kúskami čokolády, kúpila som ich v duty free zóne vo Viedni.“

Dlhá cesta na Madeiru je tretí príbeh zo série Ostrovné príbehy. Po knihách Sladkosť madeirského vína a Vianoce na Madeire môžete opäť zažiť lákavú plavbu, ktorá môže zachrániť ich vzťah a možno vykreše iskru, ktorú stratili. Je to plavba plná dobrodružstva, priateľstva, nevšedných zážitkov.
Opäť sa skvele vydarila ilustrovaná obálka.

Slovenská spisovateľka Beatrix Zaťková žije a tvorí na ostrove Madeira. Je autorkou piatich úspešných románov a svojou tvorbou si získala srdcia mnohých čitateľov. Na rozprávkovo krásny ostrov plný kvetov a nevšednej prírody ju priviedli túlavé topánky a túžba spoznávať nové miesta. Práve tu nachádza inšpiráciu pre svoju súčasnú literárnu tvorbu.
Jej najnovšie knihy spájajú nevšedné príbehy a krásu Madeiry do harmonického celku a ponúkajú možnosť vidieť ju očami spisovateľky žijúcej na tomto nádhernom mieste uprostred Atlantiku.