Luhačovice lákajú tradíciami, blízkosťou a jedinečnou atmosférou

Zvýšený záujem o slovenský trh a slovenských samoplatcov prejavili moravské Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice). V najbližších rokoch plánujú znásobiť počty slovenských klientov pravidelne navštevujúcich Luhačovice. Lákadlami pre Slovákov sú hlavne geografická blízkosť, pôsobenie najvýznamnejšieho slovenského architekta Dušana Jurkoviča a jeho diela v Luhačoviciach, ale aj jedinečnosť a vzácnosť Luhačovických minerálnych vôd a liečivých prameňov, vrátane populárnej Vincentky. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, obchodný riaditeľ kúpeľov.

 
,,Slováci tradične patrili za čias federácie k stálym hosťom kúpeľov Luhačovice a aj dnes sa tam radi prídu pozrieť ako samoplatcovia. Vlani ich tu bolo približne tisíc a v tomto roku by ich malo byť tiež toľko. Zďaleka to nie je také množstvo ako kedysi a ako by bolo pre obe strany žiaduce. Pritom Luhačovice sú po ceste vzdialené iba 27 km od hraničného prechodu Drietoma - Starý Hrozenkov, 54 km od Trenčína a 165 km od Bratislavy. Pre slovenských klientov sú tak rovnako dostupné ako slovenské kúpele. A to nielen vzdialenostne, ale aj finančne, či kultúrne.Kúpele Luhačovice patria k lukratívnym liečebným kúpeľom v ČR a sú lokalizované v prostredí štedrých prírodných zdrojov. Pritom produktová rôznorodosť ponúkaných pobytov umožňuje využiť ich blahodarne účinky rôznym cieľovým skupinám. Ubytovanie a služby uspokoja tak milovníkov luxusu, ako aj klientov uprednostňujúcich cenovo dostupný štandard“, vysvetlil J. Dědek.
 
Dodal, že snahe prilákať viac hostí zo Slovenska prispôsobia aj svoje reklamné a PR aktivity na Slovensku. Zároveň ponúknu aj Slovákom celú škálu produktov, ktorá je najširšia v histórii. Cenovým lákadlom je už teraz až 20 % zľava na liečebné, relaxačné a wellness pobyty na rok 2013, za včasnú objednávku do 15. 12. 2012.
 
,,Ešte do konca tohto roka však môžu návštevníci využiť našu novinku – Vianočný pobyt v Spa & Wellness hoteli ALEXANDRIA**** , či Silvestrovské pobyty hlavne v Alexandrii a Jurkovičovom dome. Celá ponuka na rok 2013 bola zostavená tak, aby zodpovedala postaveniu spoločnosti na trhu a heslu „Kúpeľná jednotka v Luhačoviciach“. Klienti môžu voliť ubytovanie podľa potrieb – od najlacnejších penziónov, cez secesný Dom B. Smetanu, až po luxusné hotely Jurkovičov dom a Alexandria. Okrem liečebných pobytov sme pripravili širokú ponuku relaxačných, wellness i víkendových pobytov pre ženy, mužov, seniorov, či športovo založených klientov. Pri najžiadanejších relaxačných pobytoch je možnosť rozšírenia o konzultácie s lekármi a získanie zľavových bonusov, či vstupov do wellness centra. Nechýbajú ani kultúrne programy, či jarné prázdniny pre rodiny s deťmi a pobyty pre záujemcov o aktívnu dovolenku“, povedal J. Dědek.
 
V roku 2011 využilo služieb kúpeľov v Luhačoviciach 29 700 hostí. Klientelu tvoria z 85 % domáci a z 15 % zahraniční hostia, prevažne z Rakúska, Slovenska, Nemecka, Izraela, Ruska, USA, Kanady a ďalších krajín. Liečebné procedúry sú poskytované v kúpeľných hoteloch Palace a Jurkovičov dom a v 5 špecializovaných terapeutických zariadeniach. Spoločnosť Lázně Luhačovice, a. s. disponuje ubytovacou kapacitou 1300 lôžok v 7 hoteloch (z toho 500 lôžok v 4 hviezdičkových hoteloch), 10 penziónoch a 2 detských liečebniach. Služby poskytuje 520 zamestnancov, z toho je 17 lekárov a 170 osôb zdravotníckeho personálu.
Na území kúpeľov sa v súčasnosti nachádza 16 prameňov. Najznámejšie sú Vincentka, Ottovka, Aloiska, prameň Dr. Šťastný. V kúpeľoch Luhačovice sa liečia ochorenia dýchacích ciest, pohybového aparátu, tráviaceho ústrojenstva, látkovej výmeny (cukrovka), obehového ústrojenstva a onkologické ochorenia. Kúpeľná liečba je založená na využití prírodných liečivých zdrojov, v kombinácii s najmodernejšími liečebnými a rehabilitačnými metódami. Pri kúpeľnej liečbe sa minerálne vody používajú na pitné kúry, inhalácie a prírodné minerálne kúpele. Celkom je možné poskytnúť cca 60 procedúr rôznych typov. Okrem kúpeľných sa tu realizujú aj relaxačné wellness pobyty.