Lacko šiesty challengerový titul nezískal

Piešťanský tenista Lukáš Lacko (na snímke) sa minulý týždeň prebojoval do finále dvojhry na challengerovom turnaji v uzbeckom Taškente. Na podujatí, dotovanom 125 tisícami dolárov nestačil v záverečnom zápase o prvenstvo ako nasadená jednotka na turnajovú trojku, Bielorusa Ignatika. Tomu podľahol v dvoch setoch 3:6, 6:7.

Lacko tak nerozšíril svoju zbierku prvenstiev na turnajoch ATP podobného rangu. Do rebríčka síce tentoraz získal 75 bodov, no v svetovom rebríčku aj tak klesol o dve priečky na 61. pozíciu. Tenista TK Kúpele Piešťany v Taškente postupne zdolal Ukrajincov Sergejeva 6:3, 6:2 a Nedoviesova 6:2, 6:2, v štvrťfinále si poradil s Izraelčanom Weintraubom (ten predtým zdolal ďalšieho Slováka Karola Becka) 6:2, 6:4 a v semifinále vyhral na piatym nasadeným Chorvátom Dodigom 6:4, 4:6,6:3.