Krásne vlasy sa začínajú na pokožke hlavy

Krásne vlasy sa začínajú na pokožke hlavy

Vlasy a vlasová pokožka si zaslúžia obdobnú starostlivosť ako pleť. Ako aj pokožka hlavy je u každého iná a má svoje špecifiká, ktoré by sme mali brať do úvahy pri výbere vlasovej kozmetiky. Prispôsobený a kombinovateľný rad hybridnej starostlivosti o vlasy a pokožku hlavy Duologi od švédskej značky Oriflame predstavuje ideálny základ pre zdravé a krásne vlasy. Rituál starostlivosti si každý nakombinuje priamo na mieru svojim vlasom. Obsahuje zložky starostlivosti o pleť, ktoré čistia, hydratujú a ošetrujú vlasy od korienkov!

Rad Duologi je dokonca šetrný k vlasom aj k prírode. Zloženie je bez silikónov a obaly obsahujú recyklovaný plast.

1.    Krok – Čistenie je základ pri pokožke a vlasoch

Základom každého rituálu je hĺbkové čistenie pokožky, ktoré ju zbaví všetkých nánosov a nečistôt. Oriflame vytvoril pre tieto účely čistiaci peeling s dvojakým účinkom. Okrem čisteniu skutočne do hĺbky pomáha tiež v boji proti lupinám vďaka prítomnosti kyseliny salicylovej. Zo 100% účastníkov klinickej štúdie bola preukázaná redukcia tvorby lupín.  

2.    krok – Šampón na mieru

Druhým krokom je výber šampónu presne podľa potrieb vašich vlasov. Rad Duologi obsahuje intenzívny regeneračný šampón pre suché a poškodené vlasy. Jeho zloženie s proteínom keratínu a ovsenými lipidmi hydratuje a posilňuje vlasy už od korienkov pre zlepšenie ich kvality a zníženiu lámavosti. Ďalšou možnosťou je čistiaci šampón proti lupinám viditeľne redukujúci výskyt lupín tým, že detoxikuje a osviežuje vlasovú pokožku. Vďaka komplexu Dandzi obnovuje rovnováhu jej mikrobiómu. Do tretice je na výber šampón proti vypadávaniu, ktorý redukuje rednutie už za 8 týždňov. Revitalizačný šampón s obsahom vitamínu B3, provitamínom B5 a ryžovými peptidmi vlasy posilňuje a navráti im objem, osviežuje a dodáva energiu pokožke hlavy.  

3.    Krok – Hydratácia podľa typu vlasov

Predposledným krokom ku krásnym a zdravým vlasom je použitie kondicionéru. Podobne ako každému typu pleti vyhovuje iný krém, rovnako pristupujeme tiež ku vlasom a pokožke hlavy. Riedke alebo jemné vlasy ocenia skôr ľahký krémový kondicionér, ktorého zloženie vlasy nezaťažuje. Zložky ako hodvábny proteín a vitamín B3 vyživujú, chránia a opravujú vlasové vlákna. Výsledkom sú hodvábne vlasy s objemom. Oproti tomu stredne hustým až hustým vlasom je lepšie dopriať vlasom hutný krémový kondicionér, ktorý ich vyživí do hĺbky vďaka prítomnosti keratínového proteínu a mangového masla. Vlasy sú menej krepové a menej sa lámu, sú jemné a nestrapkajú sa.

4.    Krok – Cielená starostlivosť

Akonáhle máme vlasy dokonalo umyté a hydratované, prichádza na rad starostlivosť v podobe tonika či viacúčelového krému. Lokálne tonikum proti vypadávaniu vlasov predstavuje riešenie pre oslabené a rednúce vlasy. Obsahuje ryžové peptidy, pro-vitamín B5 a nikotinamid, čo zaisťuje zdravú štruktúru vlasov a jeho aplikácia podporuje rast vlasov od korienkov a výrazne redukuje ich vypadávanie, vlasy sú potom silnejšie, hustejšie a kvalitnejšie. Viacúčelový krém v podobe zdokonaľujúceho CC spreja na vlasy 10v1  sa hodí pre každodenné ošetrenie všetkých typov vlasov. Ide o vyživujúcu kúru, ktoré vlasy posilňuje a regeneruje, tie sú vo výsledku hodvábne jemné, lesklé, jednoducho sa rozčesávajú, majú objem a získajú ochranu proti slnečnému žiareniu.

Celý rituál starostlivosti o vlasy ešte podporia pomôcky na masáž vlasovej pokožky, ktoré je možné použiť v každom zo 4 krokov, ale aj samostatne na suché vlasy. Ich použitím podporíte krvný obeh, odstránite nečistoty a zmiernite napätie.

Premeňte svoju šticu vďaka cielenému riešeniu šetrnému ku životnému prostrediu a zažite skutočnú revolúciu v starostlivosti o vlasy.

Zakúpiť si ich môžete na e-shope www.oriflame.sk

Produkty a ich ceny:
Čistiaci píling proti lupinám DUOLOGI – 4,29€
Intenzívny obnovujúci šampón DUOLOGI  - 6,79€
Šampón proti vypadávaniu vlasov DUOLOGI  - 6,79€
Čistiaci šampón proti lupinám DUOLOGI – 6,79€
Bohatý krémový kondicionér DUOLOGI – 6,49€
Ľahký krémový kondicionér DUOLOGI – 6,49€
Tonikum proti vypadávaniu vlasov DUOLOGI – 7,99€
Zdokonaľujúci CC sprej na vlasy DUOLOGI 10v1 – 6,49€
Pomôcka na masáž pokožky hlavy DUOLOGI – 7,99€