Konečne normálna vražda. Nová skvelá detektívka Dominika Dána

Konečne normálna vražda. Nová skvelá detektívka Dominika Dána

Vianoce bez novej dánovky? V žiadnom prípade. Je tu 37. diel série Krimi Dominika Dána, v ktorom sa vraciame do roku 2008 a sledujeme vyšetrovanie vrážd mladých krásnych dievčat. Ako naznačuje už citát v úvode knihy – Krása je krehký majetok (Ovidius).
Konečne normálna vražda.

Na jeseň 2008 rozohral detektív Krauz špionážno-detektívnu hru netušiac, kedy a ako sa skončí. Čakal na odozvu z Viedne, čakal a premýšľal ako pomôcť demotivovanému kolegovi hnijúcemu v kúte kancelárie. Riešenie prišlo samé od seba - šéf oddelenia ich poslal preveriť bizarný nález mŕtvoly mladého dievčaťa visiaceho na strome. Chosé sa potešil, okamžite sa chopil iniciatívy. Čokoľvek mu bolo odrazu dobré, len aby sa nemusel rýpať v starých Krauzových prípadoch. Konečne normálnu vraždu si vzal za svoju a vrhol sa do vyšetrovania, hoci nikomu nebolo jasné, či ide o vraždu, samovraždu alebo iba o nehodu. Chosému to bolo jedno, mal svoj prípad, mal svoju verziu a neochvejné presvedčenie, že krásnu Grétu niekto zavraždil.

Už po dvoch dňoch, keď detektívi zistili, že Burger s Hanzelom vyšetrujú tri roky starú vraždu podobného dievčaťa, prestali si z Chosého robiť žarty a celá kancelária stoštyridsaťjeden pristúpila k vyšetrovaniu s patričnou vážnosťou. Nitky spájajúce dve vraždy mladých krásnych dievčat s trojročným odstupom sa začínajú preplietať a ani jeden detektív nevie, kde sa skrýva zákerný vrah.

Konečne normálna vražda je typická dánovka so všetkým, čo od nej čakáme. Výborne premyslený príbeh, zaujímavý prípad a mordparta, ktorú máme radi. Od začiatku sledujeme ich doťahovačky, vzájomné podpichovanie. Chosé sa nám dokonca zamiloval...ale neskončilo to veľmi šťastne.
Celý príbeh je pútavý, vtiahne vás, miestami až cítite stres vyšetrovateľov, ktorí zrazu odhalia spojitosť medzi dvomi vraždami, ktoré delia tri roky.

Aj ako e-kniha, či audiokniha

Okrem klasického papierového vydania knihy Konečne normálna vražda s typickou policajnou páskou na obálke je k dispozícii aj limitovaná edícia vo väčšom formáte s obálkou, ktorú ilustroval Jozef Gertli Danglár.
Pre milovníkov audiokníh opäť pripravilo vydavateľstvo Publixing aj audioverziu knihy Konečne normálna vražda. Ako viete, nové vydania číta Martin Mňahončák, staršie Marián Geišberg. Audiokniha Konečne normálna vražda má 14 hodín a Martin ju načítal naozaj famózne.
No a počas prechádzok Bratislavou si stále môžete zahrať špeciálnu mestskú hru Stopy Dominika Dána, ktorú na motívy Dánových kníh vytvorila zážitková agentúra Zazito.ooo.

Dominik Dán je pseudonymom slovenského spisovateľa úspešných detektívnych románov. Už viac ako dvadsaťpäť rokov sa zaoberá vyšetrovaním zločinov. Osobné kontakty s vrahmi, lupičmi, únoscami a inou „lepšou spoločnosťou“ mu umožnili pochopiť nepísané zákony podsvetia. Z bohatých skúsenosti čerpá pri písaní mrazivo autentických detektívnych príbehov. Všetky jeho knihy vyšli vo Vydavateľstve SLOVART a okamžite sa stali bestsellermi. Podľa románu Červený kapitán bol nakrútený úspešný akčný film.