Kocúrkovo pokračuje

Radičová so Sulíkom pochovali vládu. Z nášho pohľadu dvaja najčestnejší a najserióznejší politici.

Pre objasnenie – o Radičovej ľudských kvalitách asi na Slovensku nikto súdny nepochybuje. A Sulík nie je korytár. Finančne je zabezpečený do konca života a rovnako aj jeho rodina. Do politiky ho ženie zdravá ctižiadostivosť typu – niečo som dokázal v podnikaní, skúsim sa posunúť v živote ďalej. Vláda padla – aký to paradox, na ich zásadných ľudských postojoch. Aj jeden (ne)má pravdu aj druhý. Euro bolo treba zachrániť. Radičová mala v tomto pravdu. V čom nemala pravdu bolo, že spojila hlasovanie o eurovale s hlasovaním o dôvere vláde. Nebolo treba. Európski socialisti by Fica do schválenia eurovalu dotlačili. Hrdinom by bol u nás tak či tak. Ibaže vláda by pokračovala.

Sulík mal pravdu, že peniaze slovenských daňovníkov uložené do eurovalu sú nenávratne preč. Záoveň nemal pravdu, ak tvrdil, že nemáme podporiť euroval. Sme v klube 17 krajín platiacich eurom. Išli sme doňho dobrovoľne, žiaľ, musíme znášať aj negatíva členstva. Pred konečným rozhodnutím si mal pán Sulík položiť otázku – bolo pre nás euro prínosom či nie? Odpoveď je jednoznačná – bolo. Podľa toho sa mal aj pán Sulík zariadiť – ale nezariadil. Rozhodol sa neskloniť chrbát, nezahlasovať za euroval  a zachovať si svoju tvár.

            Č o už ... - je to za nami! Ako ďalej ? Kto bude do 10.3.2012 vládnuť?

Pán prezident odmietol v čase písania tohto článku odvolať vládu Ivety Radičovej. Zároveň však odmietol poveriť vedením vlády tu istú pani Radičovú. Fico tiež odmietol zostaviť vládu. Zároveň však deklaroval, že nepodporí menšinovú vládu ani úradnícku vládu. Avšak milostivo dovolil, aby súčasná vláda chodila tak trochu do roboty. Nech si tam ministri aj s predsedníčkou trochu pokecajú, pofajčia, prípadne podriemu. Ale to je asi tak všetko podľa jeho predstáv, čo by mohli asi robiť.

Apropo - Sulík, keď ho vyhodili, odmietol podporiť menšinovú vládu trojkoalície. Vraj nech si dovládne s Ficom. Gašparovič však zároveň odmietol deliť súčastnej trojkoalícii ministerstvá po SaS !!! ... Hlava 22 !!! KOCÚRKOVO ako vyšité !!! Ústami vyslúžilého politického klasika – „ Na Slovensku je to tak !“

 

Juraj Drahoš