Cenu World Travel Awards získal Grand Hotel Kempinski High Tatras

Cenu World Travel Awards získal Grand Hotel Kempinski High Tatras

Štrbské Pleso – Ocenenie World Travel Awards, nazývané aj cestovateľské Oscary, poputuje aj do Vysokých Tatier. Podľa cestovateľov a profesionálov z oblasti cestovného ruchu, ktorí hlasovali v ankete, je najlepším hotelom na Slovensku tatranský Grand Hotel Kempinski a pod svojou strechou má aj najlepší apartmán v krajine.

Rozprávkový hotel na brehu Štrbského plesa sa stal víťazom v kategóriách – Slovakia\'s Leading Hotel 2020 a Slovakia's Leading Hotel Suite 2020. „Prezidentský apartmán je našou pýchou a našim klenotom. Na 186 metroch štvorcových ponúka dve obývacie miestnosti so spálňami a kúpeľňami. Má vlastný výťah a vchod, vďaka čomu je ideálnym miestom pre každého, kto hľadá dokonalé súkromie,“ hovorí Kathrin Noll, generálna riaditeľka Grand Hotela Kempinski High Tatras. Apartmán je zariadený originálnym nábytkom, má vlastnú kuchynku a zdobia ho doplnky od svetových dizajnérov. Stropom dominujú Muránske lustre a príjemnú atmosféru apartmánu dodávajú na mieru maľované obrazy a možnosť relaxovať pri teple praskotajúceho krbu. Medzi známych hostí ubytovaných v najprestížnejšom apartmáne Vysokých Tatier patrí generálny tajomník OSN Pan Ki-mun a okrem legiend slovenskej a českej filmovej a hudobnej scény v ňom boli ubytovaní napr. aj manželia Catherine Zeta-Jones a Michael Douglas, či spevák Bryan Adams.Hoci hotel je v súčasnosti zatvorený, prípravy na zimnú sezónu a najkrajšie sviatky roka sú v plnom prúde. „V hoteli sa pripravujeme nielen na začiatok lyžiarskej sezóny, ale aj na sviatočné pobyty. Na zimu máme pre hostí v ponuke lyžiarske ubytovacie balíčky a tiež sviatočný ubytovací balíček, aby si mohli naši hostia užiť tie pravé Vianoce v horách. Náš šéfkuchár Miroslav Zamiška zostavuje nové menu pre Grand Restaurant a nachystané je už aj nové menu nápojov a kokteilov,“ približuje prípravy Kathrin Noll.

Ocenenie World Travel Awards (WTA) sa každoročne udeľuje najvýznamnejším svetovým a lokálnym organizáciám v oblasti hoteliérstva, turistických rezortov, leteckej dopravy, kúpeľníctva a ďalších súvisiacich služieb. Táto značka vznikla v roku 1993 a je celosvetovo uznávaná ako najvyššia známka excelentnosti v tomto odvetví. V ankete hlasuje počas jedného roka verejnosť, ale aj profesionáli pracujúci v segmente hotelierstva. Ceny sa v tomto roku z dôvodu pandémie odovzdávali na začiatku novembra na virtuálnom slávnostnom ceremoniáli, ktorý prebiehal online.