Čajky krok od finálovej skupiny

Piešťanské Čajky urobili v sobotu dôležitý krok k postupu do finálovej skupiny basketbalovej extraligy žien. V 15. kole zdolali pod domácimi košmi ŽBK Whirlpool Poprad vysoko 94:27 a tri kolá pred koncom základnej časti majú dvojbodový náskok pred piatou Spišskou Novou Vsou. Navyše tú privítajú doma v predposlednom kole základnej časti.

Od úvodných minút zápasu s Popradom mali Čajky hernú prevahu a ich náskok postupne narastal až na konečný 67-bodový rozdiel. Hráčkam spod Tatier dochádzali v druhom polčase sily. Dôkazom toho je, že za posledných 20 minút čistého času dokázali dať iba sedem bodov. V domácom družstve si zahrali všetky hráčky. „Agresívnou obranou sme nútili Popradčanky k chybám, ktoré dievčatá po pekných rýchlych kombinačných akciách trestali košmi,“ povedal na okraj zápasu Miloš Drgoň. V drese Čajok sa zapísali do streleckej listiny všetky hráčky, ktoré tréner Martin Pospíšil nominoval na zápas. Z nich dali Zentková a Felixová po 16 bodov, Páleníková a Dudášová po 11,Bartánusová 9, Krč-Turbová, Stanková a Malinková po 7, Dubeňová a Horvátová po 4, Pilátová 2. Štvrtiny: 21:9, 29:11, 24:3, 20:4.