BASKETBAL – Víťazná premiéra Čajok v extralige

Piešťanské Čajky – BK Petržalka 88:65
(24:21, 50:35, 74:50)

Piešťanské Čajky: Bartánusová 11, Baburová 4, Krč-Turbová 17, Felixová 19, Páleníková M. 1 (Dudášová 12, Malinková 12, Zentková 3, Stanková, Dubeňová, Horvátová 2, Pilátová 7). Tréner: M. Pospíšil.
BK Petržalka: Páleníková T.14, Polcerová 3, Krivosudská 16, Vyňuchalová 20, Matušková 4(Horváthová , Pažická 2, Zarevúcka, Gaálová 2, Machová, Kulová 1, Slezáriková 3). Tréner: B. Renertová.
TH: 27/21 – 15/11. FAULY: 24 – 21, 5 faulov: 34. Kulová. TROJKY: 7 – 4. 230 divákov. Rozhodovali: Ženiš, Hančík, Macura. Pozorovateľ: Suja ŠTVRTINY: 24:21, 26:14, 24:15, 14:15).

Po vyrovnanej prvej štvrtine sa začali presadzovať domáce hráčky, k dobrému výkonu sa rozohrali najmä Felixová a Krč-Turbová. Po druhej časti hry náskok domácich narástol na 15 bodov a keďže Čajky nepodcenili ani tretiu štvrtinu, dosiahli svoje premiérové víťazstvo. V drese hostí najviac bodovala Vyňuchalová.

„Sme radi, že máme premiéru za sebou, a že sme ju zvládli... predsa len to bolo niečo iné ako v prípravných zápasoch.“ povedal po zápase funkcionár domáceho tímu Miloš Drgoň.