Ako som si našla frajera cez internet

Ako som si našla frajera cez internet


Chatovanie som vždy považovala za hlúposť. Úprimne som sa divila svojím kamarátkam, že na nete trávia toľko času, mimochodom aj pracovného, a zháňajú si frajera. To som v tom čase mala dlhoročného priateľa, s ktorým sme sa zoznámili v kine, a tak som razila myšlienku, že niet nad zoznámenie v realite, lebo človeka hneď vidíte, hneď viete, či tam je nejaká chémia a či sú nejaké šance na vzťah. Ale nechať sa oblbovať niekým cez internet, koho nepoznáte a kto si vymýšľa a klame?!

Keď ma Viktor nechal kvôli inej žene, ako inak, s ktorou sa zoznámil cez internet, myslela som, že vyskočím z kože. Debil. Poplakala som si niekoľko týždňov a nakoniec ho šťastne vypustila z hlavy. Po pár mesiacoch som si uvedomila, že dozrel čas na ďalší vzťah. Ale kde stretnúť toho pravého?! Od rána do večera som v práci, všetky kamarátky naokolo zadané – veď nám ťahalo na 30, takže niet si s kým poriadne vyjsť. Večer po práci som aj tak väčšinou nevládala niekam si vyraziť a sobota to nevykrývala. Začala som byť nervózna z kolotoča, v ktorom si neviem nájsť čas a energiu na hľadanie partnera.

Marika, moja kolegyňa ma začala presviedčať, aby som dala šancu internetu a hľadala aj tam. Zanovito som odmietala túto úbohú verziu zoznamovania sa. Nepomáhalo ani to, že ona sama bola vydatá za Marcela, s ktorým sa zoznámili pred 4 rokmi na internete. Keď však videla, aká som nešťastná, vytvorila za mňa profil na chate a poslala mi môj nick, heslo a inštrukcie. Aby ma rozúrila ešte viac, napísala pod týmto nickom aj inzerát v sekcii „ Ona hľadá jeho – vážne“. Riadne som jej v ten deň vynadala a urazili sme sa jedna na druhú.

Celé mi to nastavila tak, že mi notifikácie o odpovediach na „môj“ inzerát chodili aj na súkromný email. Prišlo mi 190 odpovedí v priebehu 10-15 dní a notifikácie ma doslova bombardovali. Nemohla som nebyť zvedavá, čo za inzerát to Marika vlastne podala. Celú jednu sobotu som strávila čítaním inzerátu a odpovedí naň a niektoré ma doslova v dobrom šokovali. Musela som odpísať pár mužom, lebo sa mi zdali slušní a vzdelaní. Chcela som im vysvetliť omyl a nezáujem z mojej strany. Rado mi odpísal späť a ja jemu a on mne....až sme si písali 2 mesiace. Pozval ma do kina, kde sme sa mali prvýkrát vidieť naživo (fotiek sme si vymenili medzitým tony).
A bola to láska. Keď sa ma všetci pýtali, kde som sa s ním zoznámila, odpovedala som pokrytecky: „ Ako inak? V kine.“

Agáta Galisová