Ako sa skončil príbeh dvoch nerozlučných priateliek

Ako sa skončil príbeh dvoch nerozlučných priateliek

 Sára a Eva sa spoznali na strednej škole. Sedeli v lavici hneď za sebou. Prehodili spolu zopár viet a začal sa písať príbeh krásneho priateľstva. Štyri roky trávili spolu každý deň v spoločnej triede ako spolužiačky a skvelé priateľky. Cez prázdniny sa stretávali, rozprávali si zážitky a spoločne prežívali radosti i sklamania v láske. Vedeli jedna o druhej všetko.

Postupne prišiel štvrtý ročník, stužková, maturita. Po skončení strednej školy sa každý vydá vlastnou cestou a vydržia len tie najpevnejšie priateľské putá. Sára s Evou to šťastie mali, hoci sa každá vybrala iným smerom. Sára sa rozhodla ísť pracovať, pretože chcela získať aspoň čiastočnú finančnú nezávislosť. Neskôr začala navštevovať vysokú školu externe. Eva šla študovať ekonómiu na univerzitu v neďalekom krajskom meste. Škole sa venovala naplno, ale vždy si našla čas na svoju vernú priateľku. Nekonečné babské rozhovory absolvovali v obľúbenej kaviarni pri káve s kopou zmrzliny. Nezabudli ani na sladký zákusok. Spoločné stretnutia ich nabíjali energiou do ďalších dní. Boli rady, že majú jedna druhú.
 
Mysleli si, že ich priateľstvo potrvá večne. Čas pomaly plynul a Eva skončila univerzitu s červeným diplomom ako inžinierka. Sára mala pred sebou ešte rok štúdia. „Neviem, čo budem robiť ďalej,“ vzdychla si Eva. Smutným hlasom pokračovala: „Neviem si nájsť prácu, som z toho zničená.“ Sára počúvala svoju priateľku a v hlave jej vznikol úžasný nápad. „Skúsim ti pomôcť získať prácu ekonómky v našej firme,“ zajasala. Boli by sme stále spolu. V hlave jej začal vznikať plán. Sára si rozumela s kolegyňou Janou, ktorá bola blízkou priateľkou konateľa firmy, kde pracovala.
Hneď na druhý deň predostrela svoj nápad Jane, ktorej sa ihneď zapáčil. „Bolo by fajn, keby sme tu boli tri, ktoré si rozumejú. Ohováranie a klebetenie zvyšných kolegýň by nám bolo úplne ukradnuté,“ vymieňali si dojmy Sára s Janou.
 
V príhodnej chvíli predniesla Jana svoj nápad šéfovi. Onedlho prišla Eva na pohovor a bola prijatá do firmy na skvelý post. Sára, Eva a Jana sa dohodli, že si svoje tajomstvo nechajú pre seba.
 
Bohužiaľ, život je nevyspytateľný. Eva získala skvelú prácu a v snahe zapadnúť medzi ostatné kolegyne na Sáru zabudla. Dala prednosť ženám, ktorých pracovnou náplňou je klebetenie a ohováranie. Keďže Sára patrí medzi ľudí, ktorí sa nedokážu pretvarovať, s kolegyňami sa stretáva len pracovne a ďakuje Bohu, že nemusí pracovať v ženskom kolektíve. Dnes Sáre zostala v srdci len trpká spomienka na človeka, ktorému pomohla a on sa na ňu vykašľal. Našťastie, v živote platí, že jedno odíde a ďalšie príde. Sáre vkročili do života noví ľudia a skvelé priateľky. To je však už ďalší príbeh.
 
MIMI
Foto: flickr/kool_skatkat Creative Commons license)