3 x rozvedená?!

3 x rozvedená?!

 Keď z debaty niekedy vyplynie, že mám za sebou 3 rozvody, cítim, ako mi v danej spoločnosti klesne kredit. Nechce sa mi každému vysvetľovať, čo ma viedlo k štyrom manželstvám a trom rozvodom. Život sa občas vyvinie inak, ako by sme si priali.

 Moje prvé manželstvo sa spája so slovami mladosť - pochabosť. Vyrastala som v detskom domove a spolu so mnou v ňom vyrastal aj Miro. Boli sme si blízki takmer ako brat so sestrou, a keď sme dovŕšili plnoletosť a museli sme z domova odísť, nevedeli sme si predstaviť, že budeme bez seba. Bola to vzájomná naviazanosť na seba, ktorú sme si pomýlili s láskou, keď sme sa vzali. Mladí 19-roční sme si mysleli, že spolu zvládneme stres zo života tam vonku – za dverami domova. Po čase sa ukázalo, že sme sa pomýlili. Obaja sme sa zaľúbili do iných osôb, všetko si vysvetlili a v dobrom sa rozviedli. Keďže sme nemali deti, nebol to problém. Majetok sme tiež nestihli nadobudnúť, takže celé to bol jednoduchý a pohodový rozvod po 2 rokoch manželstva.
 
Môj druhý rozvod už taký pokojný nebol. Šimona som spoznala na externom štúdiu ekonómie, na ktoré som sa dala, keď som mala 24, pretože bez VŠ by sa v práci nedalo postupovať ďalej. So Šimonom sme sa ako spolužiaci veľa stretávali, vymieňali si info a poznámky, vysvetľoval mi matiku. Veľmi sme sa do seba zaľúbili a mesiac po promóciách sme mali svadbu. Problém nastal, keď sa mne v práci začalo čoraz viac dariť a Šimonovi nedariť. Asi mi začal závidieť, inak si totiž neviem predstaviť dôvod psychického teroru, čo na mne aplikoval. Podpichoval ma, bol permanentne ironický a škodoradostný, zosmiešňoval ma pred našimi spoločnými známymi. Po 3 rokoch bezdetného manželstva som si povedala, že to s ním nemá význam. Deti nechcel on, vraj s karieristkou ich ani neplánuje splodiť. Ja som deti chcela, ale tomu nevenoval pozornosť. Rozvod bol nepríjemný, na súde ma urážal, vyťahoval intímne záležitosti. Príšerne som sa hanbila. A zároveň som bola vďačná osudu, že nemáme spolu deti, hoci som hlavne po dcérke veľmi túžila.
 
Tretí rozvod som absolvovala už ako rozvádzajúca sa matka. Syn Dávid mal vtedy 3 roky a môj manžel milenku, s ktorou čakali dvojčatá. Nechcela som sa pôvodne rozvádzať kvôli synovi, ale Karol dal prednosť milenke, mimochodom staršej odo mňa, takže som ustúpila. Nebudem sa predsa ponižovať. Po troch rozvodoch som už mala naozaj všetkého dosť.
 
A..... predsa som sa vydala štvrtýkrát. A rovno za najlepšieho muža na svete! V deň mojich 39. narodenín som sa vydala za Igora, ktorý mal za sebou síce len jeden rozvod s alkoholičkou, ale z nepodareného manželstva mal nádhernú dcérku Jolanku. Žijeme si krásny život už dobrých pár rokov. Ja len ľutujem, že som nestretla Igora skôr a on mi tým svojim bystrým umom vysvetľuje, že takto je to v poriadku. Tvrdí, že možno by sme nikdy nevytvorili taký plnohodnotný vzťah ako máme, keby sme si neodžili aj zlé veci. To nás totiž naučilo vážiť si to, čo máme a príkladne sa o to každodenne starať.
 
Agáta Galisová