Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Nenávidíte šport? Nevadí, pretože vďaka týmto maličkostiam sa budete hýbať viac!

Pokiaľ vám zatiaľ žiadny šport neučaroval, no viete, že pohyb je pre zdravie dôležitý, inšpirujte sa našimi tipmi, ako sa hýbať viac aj bez toho, aby ste dvíhali činky v posilňovni alebo behali po parku. Aké máte možnosti?


Cestou do práce hromadnou dopravou vystúpte o dve či tri zastávky skôr


O benefitoch pravidelnej chôdze niet pochýb, pretože boli potvrdené mnohými vedeckými štúdiami.  Nuž a jednoduchý spôsob, ako sa hýbať častejšie je, že začnete používať nohy – napríklad tak, že pri cestovaní hromadnou dopravou vystúpite o jednu či dve zastávky skôr a pôjdete po vlastných. Nezabudnite pri tom na hlboké dýchanie a pozorovanie okolia.


Využívajte bicykel


Aj bicyklovanie je výborný spôsob, ako sa viac hýbať bez toho, aby vás to „bolelo“. Na začiatok stačí, keď sa raz či dvakrát do týždňa vyberiete do práce na bicykli a nie autom. Neskôr môžete spojiť príjemné s užitočným a vydať sa na potulky okolím na bicykli. Týmto spôsobom môžete navštíviť veľa krásnych a zaujímavých miest.


Buďte znovu deťmi


Pokiaľ máte deti či vnúčatá, využite to a zahrajte sa s nimi loptové hry, schovávačku, skáčte s nimi cez švihadlo alebo gumu. Možností je neúrekom. Navyše pri deťoch zažijete fúru zábavy a vlastne si ani neuvedomíte, že vykonávate nejakú pohybovú aktivitu.


Skúste to v posteli


Samozrejme, aj pri sexe sa dajú spáliť nejaké kalórie, ale v tomto prípade máme na mysli cvičenie v posteli. Skúste si hneď ráno po prebudení dopriať ešte v posteli jednoduchý strečing. Môžete pri tom využiť napríklad aj vankúš ako závažie.


Tancujte


Pokiaľ milujete tanec, využite to! Tancovať môžete aj doma pri varení. Pustite si obľúbenú hudbu  a hýbte sa v jej rytmoch. Koľko spálite? Napríklad 60-kilová žena spáli za 20 minút pomalého tanca 70 kalórií. To je pekné číslo, čo poviete?


Zamilujte sa do upratovania


Väčšina z nás vníma upratovanie ako povinnosť. Skúste sa na to pozrieť inak! Vďaka upratovaniu sa vo svojej domácnosti budete cítiť príjemne a navyše môžete spáliť fúru kalórií. V prípade, že strávite 20 minút umývaním podláh, spálite cca 70 kcal a za 30 minút varenia až 90 kcal.


Kúpte si psíka


Ak už máte vyrastené deti alebo ste sami, zadovážte si domáceho miláčika. Získate spoločníka, ktorý vás bude verne milovať a aj sprevádzať prechádzkami po okolí. Navyše vás vyženie von aj vtedy, keď sa vám práve nebude chcieť.


 
Autor fotografie:www.pixabay.com