Začiatok školského roka nemusí vašu peňaženku až tak bolieť. Prezradíme vám, ako na to!

A je to opäť tu! Školské povinnosti našich ratolestí sa po prázdninách opäť hlásia do služby a nákupné zoznamy plné školských potrieb opäť lámu hlavu asi všetkým rodičom. Poradíme vám, ako predísť stresu a veľkým výdavkom na začiatku nového školského roka.

V tomto predškolskom období treba veľa vecí zorganizovať a zabezpečiť, čo nie je nič príjemné ani pre rodičov, ani deti. Nevešajte však hlavu. Verte, že aj z tejto finančne náročnej situácie sa dá krásne vykľučkovať. Pýtate sa, ako tento boj vyhrať? Prinášame vám hneď niekoľko skvelých tipov, vďaka ktorým odštartujete začiatok nového školského roka bez zbytočného stresu a ušetríte nemalé peniaze.

  • Nenakupujte naraz, ale priebežne!

Ak chcete ušetriť čo najviac, najlepšie urobíte, ak si nákup rozdelíte do viacerých fáz a nenecháte si všetko až na posledný augustový týždeň. Vyhnete sa tak veľkým jednorazovým výdavkom, z ktorých sa vám môžu poriadne podlomiť kolená. Okrem toho, môžete kupovať priebežne to, čo je aktuálne v zľave a zvyšok si pri nedostatku financií nechať kľudne na neskôr. Z obchodu vám to predsa neutečie.

  • Nákupné zoznamy ako užitoční sprievodcovia pri nákupoch

Pred samotným nákupom si nájdite trochu času na spísanie nákupného zoznamu. Verte, že vám ušetrí nielen čas, ale aj peniaze. So zoznamom v ruke sa vám v obchode nemôže stať, že na niečo zabudnete, školská výbava bude stopercentná a stihnete využiť aj zľavy. Navyše, nekúpite nič zbytočné a môžete tak ušetriť nemalý obnos peňazí. Veľakrát už aj samotné školy poskytujú rodičom zoznam školských pomôcok. Ak ho máte aj vy, určite sa ho držte. 

  • Domácnosť vždy skrýva tajomstvá

Spojte príjemné s užitočným a skôr, než sa rýchlosťou blesku rozbehnete do obchodu, urobte si menšie upratovanie. Čas sú predsa peniaze a ruku na srdce, kto z nás doma pri upratovaní nenájde veci, na ktoré už zabudol? Môže sa tak stať, že časť školskej výbavy už máte doma od starších súrodencov či z predošlých rokov. Školské potreby sa predsa nenosia podľa najnovších módnych trendov a využiteľné sú aj niekoľko ďalších rokov. Obchod môžete využiť len na dokúpenie potrebného zvyšku pomôcok.

  • Šetrite pomocou cashbacku

Ďalšou skvelou možnosťou ako ušetriť je nakupovať cez cashback. Ako zákazník medzinárodnej nákupnej komunity Cashback World môžete za každý nákup získať časť zo zaplatenej sumy späť a k tomu získať aj tzv. Shopping points, ktoré môžete neskôr premeniť na ďalšie výhodné zľavy. Jedinou podmienkou na získanie týchto výhod je členstvo v nákupnom spoločenstve Cashback World. Ak ešte nie ste zákazníkom, môžete sa zadarmo zaregistrovať na cashbackworld.com alebo priamo u jedného zo zmluvných predajcov. Na Slovensku je množstvo predajcov školských potrieb, ktorí sú zároveň zmluvným partnerom Cashback World, či už ide o obchodné reťazce alebo lokálnych predajcov. Prípadne môžete nakúpiť online, k dispozícii máte približne 130 000 zmluvných predajcov Cashback World v 47 krajinách sveta. Títo predajcovia, ktorí sú všetci dostupní aj zákazníkom zo Slovenska, ponúkajú širokú škálu tovarov a služieb, vrátane školských potrieb. Pri ich kúpe je tak vždy možné profitovať nielen z cashbacku, ale aj zo zbierania Shopping Points. 
Autor fotografie:shutterstock.com