Tipy a triky, ako vytvoriť flexibilnú kanceláriu

Prenájom kancelárskych priestorov, ktoré sa do bodky prispôsobili potrebám podnikateľa, predstavoval kedysi ťažký oriešok na rozlúsknutie.

Dnes je, našťastie, situácia iná. K dispozícii sú kancelárie na prenájom, ktoré sa vyznačujú maximálnou flexibilitou. To znamená, že firma si ich môže upraviť tak, aby spĺňali jej preferencie i štýl. Je to najmä vďaka funkčnému a dizajnovému nábytku. Ten sa ľahko rozloží do takej podoby, aby reflektoval aktuálny počet zamestnancov, ich potreby a napríklad zohľadňoval zásady feng shui. Ak sú v tíme zamestnanci milujúci hry, dá sa do kancelárie nainštalovať herný kútik. V tomto smere snáď neexistujú nesplniteľné želania. Ako vytvoriť flexibilnú kanceláriu?

Maximálne zohľadnite potreby firmy v čase

Budovanie biznisu so sebou prináša nové výzvy. Obzvlášť v dnešnej nepredvídateľnej dobe. Môže sa stať, že určité obdobie všetko fičí na plné obrátky, firma prijíma jednu zákazku za druhou, zvyšuje  počet zamestnancov a o niekoľko týždňov zažíva recesiu v dôsledku napätej situácie na trhu.

Tomu je, samozrejme, potrebné prispôsobiť celkový chod firmy. Podnikatelia toto všetko vedia. Bežne ponúkané 5 až 10-ročné nájomné zmluvy, ktoré nie je možné prerušiť, sú pre nich nevýhodné.

Preto vyhľadávajú krátkodobý prenájom kancelárskych priestorov, ktorý sa navyše dokáže zo dňa na deň prispôsobiť nižšiemu počtu zamestnancov a potrebám firmy. Qubes je o krátkodobom prenájme bez viazanosti s bežnou výpovednou lehotou, pričom zmluvy sú jasné, prehľadné a nenájdete v nich žiadne háčiky.

V Qubes v Nivy Tower stačí presunúť jednu priečku, zmeniť usporiadanie flexibilného nábytku a priestory sú presne také, aké podnikateľ potrebuje. Za pripomenutie stojí aj to, že sú k dispozícii 24 hodín, 7 dní v týždni.

Ponúknite full servis

Kancelárie na prenájom s funkčným a dizajnovým nábytkom, ktoré je možné prenajať krátkodobo, sú okamžite k dispozícii a dajú sa prispôsobiť aktuálnym potrebám firmy, aktuálne letia. V prípade, že sú aj plne servisované, stávajú sa bezkonkurenčnými.

Ak sa vám podarí prenajímať flexibilnú kanceláriu, ktorá sa stará o svojho klienta, máte vyhraté. Čo to znamená v praxi? Nájomníci v podobe stredne veľkej firmy, korporácie či narastajúceho startupu ocenia upratovaciu a bezpečnostnú službu, recepciu, zabezpečené a rýchle wifi, zdieľané zasadačky a plne vybavené kuchynky. Presne takto to funguje v Qubes.

Samozrejme, celý chod kancelárie je zabezpečený. Nájomca sa nemusí starať o dopĺňanie papiera v tlačiarni. Na stole ho bude čakať uvarená káva, misa čerstvého ovocia či kytica voňavých rezaných kvetov. Týmto spôsobom ušetrí nielen veľa finančných prostriedkov, ale aj energie.  

Nezabudnite na relax a podporu zdravého životného štýlu

K tomu, aby zamestnanci firmy mohli podávať maximálne výkony, potrebujú zdravé a príjemné pracovné prostredie a tiež zaujímavé možnosti, ako si počas pracovných prestávok oddýchnuť.

Napríklad kancelárie Bratislava Qubes v Nivy Tower dokážu firmám vytvoriť relaxačné kútiky priamo v prenajatej kancelárii na želanie. Čerešničkou na torte je výhľad na zelenú strechu Nivy centra. Keď sa zamestnancom zažiada, jednoducho sa priamo cez budovu Nivy Tower presunú nielen na strechu plnú zelene, ale aj do obchodného centra s obchodmi, službami či reštauráciami.

Okrem toho majú k dispozícii parkovisko pre bicykle a sprchy, čo im umožňuje chodiť do práce na dvojnohom tátošovi. Týmto spôsobom si podporia zdravie a znížia vlastnú uhlíkovú stopu, nakoľko udržateľnosť sa stáva čoraz dôležitejšou.

 
Autor fotografie:www.pixabay.com