Dobrý tip na relax – výlet na elektrickej kolobežke

Zlepšujúce sa počasie, viac slnka, dlhšie dni a vyššie teploty prirodzene lákajú na trávenie času v exteriéri. V súlade so súčasnou situáciou predovšetkým v prírode. Medzi tipy na výlety sa tak oproti minulosti dostávajú v podstate výhradne len rôzne túry, cyklotrasy či vyhliadkové okruhy. Zväčša sme poznali len dve voľby – buď sa vybrať na výlet pešo, alebo na bicykli. Postupne sa však otvorila aj tzv. tretia cesta.

Elektrické kolobežky ďalšou alternatívou
Treťou alternatívou oproti chôdzi a cyklistike sú elektrické kolobežky. Predstavujú akýsi zaujímavý kompromis medzi týmito dvomi možnosťami. Pochopiteľne, na elektrickej kolobežke sa zrejme nebudete štverať na nejaký veľký kopec či do ťažkého terénu, no zase, bežné prevýšenia a normálny povrch bez problémov zvládne. Navyše, oproti chôdzi a cyklistike v sebe skrýva viacero benefitov.

Dostanete sa ďalej
Jasne pochopiteľným a v podstate jednoduchým benefitom je, že na elektrickej kolobežke sa dostanete oveľa ďalej, než keď niekam idete peši. To je jasný fakt, o ktorom sa nedá polemizovať. Oproti bicyklu je zase kolobežka spratnejšia, menej sa na nej „narobíte“, čo je zase fajn pri dochádzaní do práce v lete, ak teda v práci nemáte sprchu. Výhodou je aj dostupný servis elektrických kolobežiek, ktorý sa rozšíril priamoúmerne so zvýšenou popularitou týchto mobilných osobných dopravných prostriedkov.

Ekologické riešenie
Je tu ešte skupina ľudí, ktorí na „výlety“ do prírody radi chodia autom, čo však úplne odporuje akejsi podstate a charakteristike turistiky či spoznávania prírody. Ak sa vám aj nechce šliapať pešo či na bicykli, tak zvoľte kompromis v podobe elektrickej kolobežky. Tie sú totiž ekologickejšou voľbou než auto. Navyše, ak sa vám čokoľvek s kolobežkou stane, tak ak ste povedzme z Bratislavy, tak po zadaní hesla oprava Xiaomi kolobežiek Bratislava do vyhľadávača veľmi rýchlo a ľahko zistíte, čo treba robiť a ako problém odstrániť.

 


Autor fotografie:Aleksandar Malivuk / Shutterstock.com