Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Vodítko pre psa plní dôležitú úlohu vo výchove vášho štvornohého miláčika

Ak niečo patrí do povinnej výbavy každého jedného majiteľa psa, rozhodne je to vodítko pre psa. Plní mnoho dôležitých funkcií, no každý pes je iný, a tak je potrebné vybrať to správne. Trh s pomôckami pre štvornohých miláčikov je pomerne široký a vybrať ten správny produkt môže byť niekedy doslova alchýmia. Nezúfajte však! S našimi radami výber hravo zvládnete. Ručíme za to, že budete spokojný nielen vy, ale aj váš pes.

Aký druh vodítka pre psa vybrať?

Na trhu je dostupných hneď niekoľko typov. Ešte predtým, ako sa pre nejaký rozhodnete, je potrebné zvážiť, akého veľkého psa máte a teda aké pevné vodítko potrebujete. Pokiaľ máte vlčiaka, pravdepodobne vám vodítko pre malé psíky nebude stačiť. Bolo by nedostačujúce a mohlo by sa veľmi ľahko roztrhnúť. Takisto je tomu aj v prípade, pokiaľ váš psík rád hryzie. Vodítko pre psa musí byť odolné a pevné. Na výber máte teda klasické vodítka, ktoré sa od seba odlišujú hlavne materiálom, z ktorého sú vyrobené. Na trhu dostanete kúpiť klasické textilné, nylonové, kožené, kovové alebo aj gumené. Na niektorých sa dá dokonca prispôsobiť dĺžka, čo je veľmi praktické v prípade, že sa prechádzate v parku, kde sú aj iní ľudia a iné psy. V súčasnosti čoraz častejšie ľudia využívajú reflexné vodítka pre psa, prostredníctvom ktorých dokážu svojho psíka rozoznať aj v tme. Niektoré majú v sebe dokonca zabudovaný LED pásik. To už je skutočný luxus, čo poviete?

So svojim psíkom môžete aj športovať!

Presne tak! Svojho chlpatého miláčika pokojne môžete zahrnúť do vašich športových aktivít. Váš psík vám bude určite vďačný. Avšak nezabudnite na vodítko pre psa. Na to, aby mohol s vami psík športovať, musí byť vychovaný a musí vedieť, čo má robiť. Predstavte si ísť na bicykli so psom, ktorý ani nevie poslušne kráčať popri nohe. Tu by totiž hrozilo zranenie nielen psa, ale aj jeho majiteľa. V prvom rade je teda potrebné naučiť psíka, ako sa má správať počas športovania. A samozrejme to závisí aj od toho, aké plemeno máte. Nie každé je totiž vhodné na športové aktivity.

Hľadáte ideálne vodítko pre psa? V tom prípade kliknite na webovú stránku https://www.queedo.sk/.