Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Ona alebo on?

Pri kúpe psa nie je jednoduché ani toto rozhodnutie, lebo rozdielne povahové črty obidvoch pohlaví nie sú zanedbateľné. A tu si najmä starší môžu poradiť trochu sami.

Ak máme radšej výraznejšieho predstaviteľa plemena, pochopiteľne so sklonom k ľahkomyselnosti a s obmedzeným zmyslom pre poriadok, ale so srdcom na dlani a s priamym a prostomyseľným konaním- vyberieme si psa. Nebude natoľko prítulný, ale vždy sa za nás bez váhania postaví.

Ak chceme mať ustavične niečo na kolenách, okolo seba, čo si bez ohľadu na naše súkromie vynucuje našu pozornosť, čosi veľmi milé, čo dobre pozná naše úmysly a obyčaje a celkom nenápadne využíva našu dobrotu, tak sa rozhodneme pre sučku.

Sučky väčšinou bývajú poslušnejšie a ľahšie ovládateľné i úplným začiatočníkom, pretože majú prirodzený sklon sa podriaďovať, sú vnímavejšie a celkovo poslušnejšie. Jediným problémom je obdobie hárania ale aj toto sa dá vyriešiť. Pri prechádzkach jej môžete zastriekať zadok sprayom, ktorý na niekoľko hodín odradí dotieravých psov alebo jej nasadíte ochranu vo forme háracích nohavičiek. Tvrdenie, že sučky sú múdrejšie alebo zdravšie ako psy a naopak patrí k poverám. Tiež teória, že každá fenka musí mať aspoň raz za život šteniatka, pretože jej to bude chýbať, je omylom.

 

   

Autor fotografie:www.freedigitalphotos.net, photostock.