Vyberte si svoj svoj strom

 Príroda nás ovplyvňuje bez ohľadu na to, či žijeme na dedine alebo v meste. Bez rastlín, šumenia listov, vlniacich sa lánov obilia sa len ťažko dá plne žiť. To, že si obľúbime nejaký konkrétny strom, nie je však náhodné.

Jeho výber odhaľuje určité vlastnosti nášho charakteru. Veď aj astrológia pripisuje každému znameniu zverokruhu konkrétne stromy. Či je to naozaj tak, uvidíte, keď si vyberiete jeden z nasledujúcich stromov. Možno sa vďaka tomu dozviete, čo sa vo vás skrýva. Napríklad, či žijete v súlade s kozmickou energiou (ak stromy vášho znamenia súhlasia so stromom, ktorý si vyberiete) alebo k akým znameniam sa prikláňate najviac. Každému astrologickému znameniu patria určité kovy, rastliny, minerály a zvieratá.

Ak ste Baranom, môže vám priniesť šťastie agát. Rastie veľmi rýchlo, čo symbolizuje vašu aktivitu, zápal a energiu. Celkom dobre s vaším znamením harmonizuje aj cyprus a smrek.

Stromom Býka môže byť iba dub, lebo Býk je nezávislý, praktický, trpezlivý a vytrvalý. Keď máte problémy v práci či s partnerom, noste pri sebe žalude. Môžu podporiť vaše konanie. K Býkom sa dobre hodí aj lipa, hruška či orgován.

Blížencom, ktorí milujú slová, rozhovory a výmenu myšlienok, patrí klen, vďaka ktorému môžu získať pokoj a potrebný odstup. Celkom dobre sa k nim hodí aj topoľ.

Šťastným stromom Rakov je lipa. Vynikajúco sa hodí k račej citlivosti, romantickosti a fantázii. Listy lipy môžu Rakovi pomôcť vo chvíľach smútku a pochybností. Celkom dobre sa k Rakovi hodí aj slivka.

Obrovská životná sila Levov si vyžaduje platany. Je to šťastný strom, ktorého halúzky vám môžu pomôcť v ťažkých životných situáciách, najmä ak potrebujete ďalšie životné impulzy. Astrológia  pripisuje Levom aj palmu, pomarančovník a oleander.

Panna je realista, ktorý sa prakticky pozerá na život. Jej šťastným stromom je jarabina. Korálky z jarabíny by mali Panny nosiť pri sebe najmä vtedy, keď sa cítia nešťastné a ovláda ich strach pred neznámym.

Pôvab Váh, ich diplomaciu a takt najlepšie vystihuje mandľovník. Jeho listy či plody môžu priniesť Váham šťastie a zmierniť ich clivotu.

 S túžbami a hlbokými citmi Škorpióna najlepšie korešponduje tis. Jeho halúzky vám dokážu zabezpečiť vytrvalosť v láske, liečiť ranené city a pomôcť aj vtedy, keď potrebujete dobrú radu. Pomoc môžu získať Škorpióni aj od figovníka.

Šťastným stromom Strelcov je gaštan. Odzrkadľuje radosť zo života. Gaštany môžu zmierniť strach Strelcov pred obmedzeniami. Listy gaštanov brzdia aj záchvaty hnevu. Dobrým stromom pre toto znamenie je aj buk.

Kozorožcom patrí jedľa. Hovorí veľa o ich vzťahovačnosti, zmysle pre povinnosť a vnútornej pýche. Jej halúzka vám môže pomôcť vo chvíľach neistoty, skrytom strachu a nepripustí, aby ste utiekli pred láskou a iniciatívou.

Vodnárom, ktorí radi snujú ďalekosiahle plány, myslia dopredu, radi experimentujú, patrí sosna. Jej halúzka vám môže pomôcť zvíťaziť nad strachom pred citom, vášňou a uspokojiť nervy.

Ryby majú šťastný strom vŕbu. Veľmi dobre vyjadruje fantáziu Rýb. Jej lístky môžu Rybám pomôcť pri citovej neístote, keď sa ich život sústreďuje viac do snov ako do prítomnosti.

Vyberte si ten obľúbený:

Sosna - ste zamotaný do protikladov. Vaša individuálnosť z vás robí komplikovanú a vzpurnú osobnosť. Dokážete skomplikovať  aj jednoduchšie veci, čo vám sťažuje dosiahnutie konkrétnych cieľov.

Vŕba - radi žijete vo svete fantázie. Bývate zamyslení, všetko prežívate hlboko. Preto potrebujete mať pocit bezpečnosti a nie vždy sa dokážete prispôsobiť. Ste skrytí, chýba vám neistota a vytrvalosť.

Jedľa - vo vzťahu k okoliu si zachovávate veľa rezervovanosti, hoci ako priateľ ste spoľahliví. Máte radi poriadok a tradície. Úspech sa u vás prekrýva so šťastím, ale neradi riskujete.

Mandľovník - máte radi exotiku, ale aj všetko, čo je harmonické, krásne, výnimočné. Vždy dokážete zmierniť všetky spory, neznášate hádky a ostré slová. Robíte všetko pre to, aby ste sa páčili.

Tis - kvária vás vášne. Pre priateľov ste ochotní urobiť všetko, ale chráňboh, aby bol niekto vaším nepriateľom! Máte radi všetko, čo je výnimočné, tajomné, nečakané a neobyčajné.

Gaštan - charakterizuje vás rozvaha, žičlivosť, pochopenie. Máte radi deti a zvieratá. Máte určité sklony k hazardu a riziku. Verní v priateľstve, vždy ste obklopení veľkým počtom známych.

Agát - dokážete moderne myslieť, ste inteligentní, živí. Máte chuť konať, ste energickí. Bývate však náladoví, nediskrétni, so sklonom k samochvále. Neveľmi máte zmysel pre potreby druhých.

Dub - chcete byť silní, ale zároveň hľadáte podporu u druhých. Dokážete byť spoločenskí, niekedy ste však bojazliví a ústupčiví. Najviac si ceníte vernosť a stálosť. Nemáte radi zmeny.

Topoľ - dokážete sa po všetkých víchriciach života vrátiť ku každodennému poriadku. Vynikajúco sa cítite vo veľkej spoločnosti, milujete zmeny. Charakterizuje vás tolerancia, schopnosť získať si sympatie druhých. Viete byť neverní.

Lipa - dokážete sa vynikajúco zhostiť úlohy domáceho hospodára (domácej panej). Ste citliví, veľkodušní, mierni. Charakterizuje vás však aj náladovosť, určitá honba za chimérami, dokonca egoizmus.

Jarabina - ste veselí, príjemní, viete sa celkom oddať rodine. Neraz ste však lakomí, majetnícki. Svoje povinnosti vykonávate veľmi svedomite. Zbožňujete flirtovanie ..

Palma - milujete prírodu, ste aktívni, všedný deň vás nudí. Nebojíte sa rizika. Vždy očakávate čosi nové, ste ochotní pomôcť iným. Máte však kritický prístup k druhým, ale aj široké srdce a gestá.
 
Autor fotografie:www.pixabay.com