Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Stratené nálezy

 

Veríte, že je možné prežiť príbeh zo sveta, o ktorom ste presvedčení, že neexistuje? Veríte, že hranica medzi snom a skutočnosťou je krehká? Potom ste tu správne. 

Je možné prežiť príbeh zo sveta, o ktorom ste presvedčení, že neexistuje? A viete si predstaviť, že sa zotrú hranice medzi snom a skutočnosťou? V románe Stratené nálezy z pera slovenskej spisovateľky Barbory Daxner sa dočítate, že je to nielen možné, ale vysoko pravdepodobné. Zistíte aj to, že láska nemusí byť nutne láska, ale nedobrovoľná voľba. Možno dokonca prekliatie alebo únikový východ. A možno sa začnete zamýšľať nad tým, či máme vôbec nejakú moc nad svojou budúcnosťou alebo sme len bábkami osudu. Hoci sa román na hranici ľúbostnej drámy a mystického thrilleru odohráva v prostredí šoubiznisu, nekonečných večierkov posypaných bielym práškom a povrchných známostí na jednu noc, nie je o tom, o čom sa domnievate. Presne tak, ako aj váš život. Či chcete, alebo nie.

Hrdinovia románu Stratené nálezy z pera slovenskej spisovateľky Barbory Daxner neustále niečo nachádzajú, strácajú a potom znovu nachádzajú, aby to opäť stratili. A znovu našli. Lásku, sebaúctu, vlastný osud, priateľstvo, čas, poznanie. Hlavná hrdinka Nina, ktorá svoju prácu v redakcii ženského časopisu sama nazýva „drinou dievčaťa pre všetko", nečakane nájde osudového muža. Aby ho vzápätí stratila, a našla poznanie, že nič nie je také ako sa na prvý pohľad zdá. Rovnako ako táto kniha. Strhujúci román Stratené nálezy nie je len o láske, ktorá trvá stáročia, ale aj o sile priateľstva dvoch žien, o hudbe, ktorá pomáha nájsť domov, osudovosti okamihu, hĺbke zrady a relativite reality. Vypočítavosť si na jeho stránkach oblieka kabát priateľstva, odmietnutie má korene v strachu, láska sa stáva nedobrovoľnou voľbou, hrdinovia sa potkýňajú o náhody, ktoré náhodami nie sú a hranice medzi snom a skutočnosťou, minulosťou a prítomnosťou sa povážlivo stierajú. Román Stratené nálezy je okorenený prvkami mystiky a zimomriavky vyvolávajúceho napätia a rozhodne vám vyplní sychravé popoludnia so šálkou voňavého čaju.