Image

Hádzanári MHK si vylepšili skóre

V piatom kole druhej hádzanárskej ligy vyhrali muži MHK Piešťany na domácom ihrisku nad rezervou DAC Dunajská Streda 37:22, keď po polčase viedli 15:6. Piešťanci chceli v tomto zápase odčiniť nečakane vysokú prehru o 14 gólov v predošlom kole v Cíferi. To sa im napokon po dobrom výkone aj podarilo.

Vsadili sme na pozornú obranu, za ktorou spoľahlivo chytal brankár Drahovský. V útoku sme sa zasa presadzovali kombinačnou hrou. Aj keď nie všetky šance sme dokázali premeniť, po desiatich minútach sme vyhrávali 5:1. Pri vylúčení Boreka však dokázali hostia znížiť na rozdiel dvoch gólov. Potom sme herne opäť zabrali a do polčasu sme získali deväťgólový náskok. V prvom polčase sa z rýchlych protiútokov presadzoval najmä Bolješik a v hre na postavenú obranu Ďurina,“ vylíčil nám priebeh prvého polčasu tréner Piešťancov Martin Nedorost.

Po prestávke spustili jeho zverenci na súpera hotový uragán. Každú chybu hostí trestali rýchlym protiútokom a skóre rýchlo narastalo v ich prospech. V 48. min viedli už o 18 gólov v pomere 30:12. Potom dal tréner šancu aj ostatným hráčom. V druhom polčase sa strelecky darilo disponovanému Borekovi, ktorý dal osem gólov.

V tomto zápase sme podali kolektívny výkon a zaslúžene sme vysoko vyhrali. Vychádzali sme z dobrej obrany a ťažili z protiútokov. Takú rýchlu hru by sme chceli hrať stále. V hre na postavenú obranu dirigovali našu hru Fedora a Kotula, strelecky vynikol hlavne Borek,“ dodal na záver piešťanský tréner. Góly MHK: Borek 12, Ďurina 8, Bolješik 6, Mário Paulík 3, Fedora, Varačka a Kotula po 2, Stano a Martin Paulík po 1. Zostava Piešťan: Drahovský, Šantavý - Ďurina, Boliešik, Fedora, Jakubík, Borek, Maštalír, Varačka, Mário Paulík, Stano, Grúň, Kotula, Martin Paulík.

Pre priaznivcov piešťanskej hádzanej uvádzame aj doterajšie výsledky MHK. Piešťanci najskôr vyhrali v Kysuckom Novom Meste 39:36, potom remizovali v Martine 26:26, doma porazili favorizovanú Trnavu 24:23 a v štvrtom kole prekvapujúco vysoko prehrali v Cíferi 20:34. Po piatom kole im patrí v tabuľke druhej ligy so siedmimi bodmi piate miesto.

Najlepší strelec Piešťan, Andrej Borek, je na snímke vpravo s loptou.