SÚBOJ KRÁĽOV - MEDZINÁRODNÝ BESTSELLER

Kritika sa výnimočne zhoduje v tom, že George R. R. Martin je spisovateľ, ktorého predstavivosť a fantázia sú takmer neprekonateľné. Jeho majestátny a rozsiahly príbeh Pieseň ľadu a ohňa je dnes už kultovou ságou, ktorá bola úspešne sfilmovaná. Napriek seriálu mnohí uprednostňujú knihu, čo je v dnešných časoch ojedinelý jav. Fanúšikovia na celom svete netrpezlivo čakajú na ďalšie pokračovanie príbehu, ktorý sa rozrástol do niekoľkých tisícok strán a pritom nenudí. Druhý diel ságy Súboj kráľov prirodzene pokračuje v zradách, bojoch, ochrane Múra a odkrývaní tajomstiev rodov, s ktorými sme sa zoznámili v Hrách o tróny.

Na oblohe sa objavilo znamenie skazy – kométa červená ako krv a oheň – a o rozdelenú zem bojuje šesť vojsk. Eddardov syn Robb sa vyhlásil za Kráľa severu. Na juhu vládne Joffrey, právoplatný dedič, no len podľa mena, a sám je obeťou intrigánskych dvoranov, ktorých je Kráľov prístav plný. Robertovi dvaja bratia chcú získať kráľovstvo a odstrkovaný rod sa znova vydáva dobýjať. A na inom svetadiele kráľovná vo vyhnanstve, Matka drakov, riskuje všetko, aby previedla svoje vzácne mláďatá cez drsnú horúcu púšť a získala späť korunu, ktorá jej právom patrí.

Na pozadí incestu a bratovraždy, alchýmie a zabíjania sa za slávu platí krvou. A víťazná korisť pripadne mužom a ženám, ktorí majú najchladnejšiu oceľ... a  najchladnejšie srdcia. Pretože keď sa vládcovia pustia do súboja, otriasa sa celá zem.

Súboj kráľov je smelý, nápaditý román nabitý jedinečnou predstavivosťou, ohromujúcou krásou a čarom – je to vzrušujúci príbeh, na ktorý nikdy nezabudnete.
_____________________________
,,Hra o tróny je všeobecne známa kniha. Síce som už videl seriál, ale napriek tomu som rýchlo podľahol čaru jeho predlohy. Nezabudnuteľné postavy, akcia, rozmanitosť prostredí i charakterov, to všetko robí z Piesne ľadu a ohňa skutočný čitateľský zážitok. Tento titul by nemal chýbať žiadnemu fanúšikovi ani milovníkovi kníh.“ 
Marek Zákopčan, spisovateľ, recenzent

Súťažná otázka: Napíšte názov prvej knihy tejto ságy.

Správna odpoveď: Hra o tróny

Výherca: Pavol Lazorník z Fričoviec

 Svoje odpovede zasielajte na adresu:sutaz@dennirelax.sk do 23.12.2014. Pre prípad výhry pripíšte svoju poštovú adresu. Odmeníme jedného výhercu.

SÚBOJ KRÁĽOV - MEDZINÁRODNÝ BESTSELLER