Poznáte slovenské a svetové osobnosti?

Vyskúšajte si, ako dobre poznáte osobnosti z oblastí športu, umenia, vedy, politiky. Slovenské či svetové. Nová náučno-vedomostná hra Kto je to? z vydavateľstva Dajama ponúka takmer 2 000 indícií k viac ako 600 osobnostiam Slovenska a zahraničia.
Nájdete tam rôzne oblasti od histórie, politiky, cez kultúru, umenie, vedu až po šport. Na každej kartičke sú tri indície, podľa ktorých sa dá osobnosť uhádnuť.
Napríklad:

    V ankete 100 najväčších Britov sa umiestnil na ôsmom mieste. Je autorom skladby Imagine a v New Yorku ho zavraždil Mark David Chapman.  (John Lennon)

   Vlastným menom sa volal Eric Arthur Blair. Bol dobrovoľníkom v španielskej občianskej vojne. Po vytriezvení z ideí komunizmu napísal romány 1984 a Zvieracia farma.   (George Orwell)

Hra je celkom jednoduchá: hrajú 2 až 4 hráči, alebo tímy a dĺžka jednej hry je asi 40 minút. Hráči sa na základe indícií snažia uhádnuť mená osobností zo Slovenska a zahraničia, z rôznych oblastí. Hráči majú k dispozícii dve sady kartičiek s indíciami – Osobnosti Svet a Osobnosti Slovensko a Česko.

Hru môžete hrať s kockou alebo bez nej.
Súčasťou sú aj bonusové kartičky, ktorými zvyšujete svoju šancu na výhru.
Po uhádnutí osobnosti získavate body a posúvate o daný počet políčok na hernom pláne. Víťazom sa stáva hráč, ktorý príde do cieľa ako prvý.

Poznáte slovenské a svetové osobnosti?

Spoločenská hra Kto je to? obsahuje:

  •     obojstranný herný plán
  •     hracia kocka
  •     4 figúrky
  •     150 kartičiek s 300 osobnosťami Slovenska a Česka
  •     150 kartičiek s 300 osobnosťami sveta
  •     31 doplnkový kartičiek
  •     32 bonusových kartičiek


Môžete si tak overiť svoje vedomosti a všeobecný rozhľad. Hra je určená všetkým zvedavcom, ktorí sa radi hrajú a pritom hádajú či spoznávajú, ktorá osobnosť je skrytá za indíciami uvedenými na jednotlivých kartičkách.

Cieľom hry je nielen zabaviť sa, ale aj spoznať osobnosti Slovenska a zahraničia a naučiť sa o nich viac, ako sú len bežné informácie. Hra Kto je to? je výbornou hrou do akejkoľvek spoločnosti. Ponúka poučenie i zábavu. Radosť z toho, keď viete a zamyslenie, koľko toho ešte neviete...

Milan Buno, knižný publicista